Facebook Google+ Twitter

Pierwsi mali goście odwiedzili Park Odkrywców w Chorzowie

Ponad pięćdziesięcioro dzieci testowało we wtorek Park Odkrywców Explorado w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. To pierwsza tego typu atrakcja na południu Polski!

Przedszkolaki próbowały swoich sił w budowaniu muru z cegły, sadzeniu roślin czy robieniu potężnych mydlanych baniek. Wszystko po okiem profesjonalnych animatorów, który w czasie zabawy tłumaczyli dzieciom jak funkcjonuje świat wokół nich.

W ogródku tuż obok wejścia dziewczęta podlewały rośliny. - Bardzo lubię przyrodę - wyznała mała Ania. Będę tu przychodzić częściej, żeby doglądać moich roślin.

Dalej już - na placu budowy, dominowali chłopcy, którzy w pomarańczowych kamizelkach wyglądali jak profesjonalna ekipa budowlana. Oprócz prac stricte technicznych, dzieci miały okazję poznać jak działa tzw. kołyska Newtona.

- Zapraszamy wszystkich małych gości do odwiedzania Parku Odkrywców już 2 lipca od godz. 10. Explorado będzie otwarte w chorzowskim parku do końca września - zapowiedział Tomasz Kaczmarek, wiceprezes zarządu WPKiW.

Zaproszone są wszystkie dzieci w wieku od 4 do 14 lat, oczywiście z rodzicami. Każdy mały gość Parku Odkrywców zostanie wyposażony w strój roboczy lub fartuch (w zależności od strefy, w której będzie się znajdował), a dla rodziców została wydzielona specjalna strefa gastronomiczna.
Explorado znajduje się w sercu parku, tuż obok tak zwanych ścian płaczu. Zbudowano je na powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych. Składa się z siedmiu stref tematycznych i osiemdziesięciu urządzeń. Więcej na www.park-odkrywcow.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.