Facebook Google+ Twitter

Pierwsi zatrzymani w związku z próbą zamachu w zachodniej Anglii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-23 21:12

Policja w Plymouth w zachodniej Anglii aresztowała dwóch mężczyzn w związku z wczorajszą próbą zamachu bombowego. Zamach miał zniszczyć restaurację w pobliskim mieście Exeter.

Brytyjska policja przesłuchuje trzy zatrzymane osoby, w tym niedoszłego zamachowca, 22-letniego Nicka Reilly'a. Mężczyzna niedawno przeszedł na islam i zmienił nazwisko na Mohammed Raszid. Sąsiedzi i znajomi twierdzą, że Railley jest opóźniony w rozwoju i posiada wiek umysłowy 10-letniego dziecka. Brytyjskie media są przekonane, że Reilly nie był sam w stanie ani zaplanować zamachu, ani skonstruować bomby i że padł ofiarą islamskich ekstremistów, którzy próbowali go wykorzystać. Plan nie powiódł się, gdyż Railly popełnił jakiś błąd próbując uzbroić bombę w restauracyjnej toalecie.
Obsługa i goście usłyszeli dwie eksplozje, kiedy zapalniki wybuchły mu w rękach, powodując poważne oparzenia. Zalany krwią zamachowiec wyszedł z restauracji na ulicę, gdzie został zatrzymany przez policję. Jest to pierwszy w Anglii przypadek wykorzystania chorego psychicznie do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Zdarzało się to jednak wcześniej w Iraku - niedawno terroryści użyli tam w zamachach samobójczych dwóch upośledzonych umysłowo dziewczynek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.