Facebook Google+ Twitter

Pierwsza bijatyka kibiców Polski i Niemiec

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-08 11:45

Dziś drugi dzień piłkarskich Mistrzostw Europy. Mecze odbędą się w dwóch austriackich miastach: Wiedniu i Klagenfurcie. Oba miasta odliczają ostatnie godziny do wieczornych zmagań.

ZOBACZ: relacja telewizji ORF

Atmosfera w Wiedniu robi się coraz bardziej gorąca. Tu właśnie, po raz pierwszy zagrają współgospodarze, Austriacy, których przeciwnikiem będzie Chorwacja. Na ulicach od rana widać kibiców, austriackich i chorwackich w koszulkach reprezentacji. Do meczu przygotowują się w licznych lokalach, gdzie śpiewają piosenki i pozdrawiają przechodniów. Czy nie zaszkodzi to ich gardłom - zobaczymy o 18:00 na stadionie Ernsta Happela.

Niecałe trzy godziny później i nieco dalej, w Klagenfurcie, na stadionie Woerthersee, zagrają Polska i Niemcy.

Właśnie spotkanie tych drużyn od kilku dni podgrzewa krew kibiców. Wczoraj wieczorem w Klagenfurcie nawet wybuchła między nimi bijatyka. Austriackie media nazywają polsko-niemiecki pojedynek „meczem najwyższej gotowości". Podkreślają, że kibicom puszczają nerwy nie tylko z powodu sportowych emocji, lecz prowadzonej w obu krajach wojny brukowców, publikujących kontrowersyjne zdjęcia i teksty. Zwiększona obsada policyjna pilnuje porządku w Klagenfurcie, więc miasto spokojnie czeka na pierwszy gwizdek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.