Facebook Google+ Twitter

Pierwsza Dama je lody, ekspremier bawi się w klubie

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-07-15 09:30

Na Wybrzeżu nie brakuje znanych twarzy ze świata polityki. W Helu pierwszy raz pojawiła się Maria Kaczyńska, weekend w Sopocie spędzi były już premier - Kazimierz Marcinkiewicz.

fot. Krzysztof MiśdziołMaria Kaczyńska patronuje corocznemu Letniemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej w Helu, jak jej poprzedniczka, Jolanta Kwaśniewska. Obie pierwsze damy łączy też upodobanie do lodów w kawiarni Słoneczna.

- To bardzo miła, ciepła osoba - mówi Tadeusz Klajnert, przewodniczący Rady Miasta Helu, o Marii Kaczyńskiej. - Wszyscy, którzy spotkali się z Pierwszą Damą w naszym mieście, podzielali tę opinię. Cieszymy się, że zgodziła się objąć patronat nad festiwalem. To podtrzymanie tradycji.

Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w helskiej rezydencji na razie nie ma. Jego żona liczy, że uda mu się wkrótce tu dojechać.

Dwa dni w Sopocie bawił premier Kazimierz Marcinkiewicz. Swoją wizytę rozpoczął w czwartek od spaceru po molu i Monciaku, a na wieczór wpadł do Spatifu, gdzie bawił się doskonale, według naszych informacji, do drugiej nad ranem. W piątek z samego rana pojawił się na plaży przy Sopockim Klubie Żeglarskim. Był w sportowym stroju i ciemnych okularach. Pływał na katamaranie i jeździł na nartach wodnych.
- Radził sobie doskonale - mówi Kazimierz Zelewski, szef sopockiego WOPR. - Jest bardzo wysportowany, więc nie było żadnych problemów.
Spotkał się także z sopockimi ratownikami i oglądał ich sprzęt. Po godzinie 12 wypił kawę i odjechał na gdańskie lotnisko, skąd odleciał do Warszawy.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, Kazimierza Marcinkiewicza będzie można spotkać w Sopocie także w ten weekend.

Krzysztof Miśdzioł Roman Kościelniak, joś

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdjęcia Marcinkiewicza w dyskotece pojawiły się w "Super Expressie" chyba lub w "Fakcie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.