Facebook Google+ Twitter

Pierwsza dymisja w rządzie Tuska. Z MSW odchodzi gen. Rapacki

Wiceminister Spraw Wewnętrznych gen. Adam Rapacki, odpowiedzialny w resorcie za policję, straż graniczną i BOR, a także za bezpieczeństwo podczas Euro 2012, złożył dymisję. Decyzja została uzgodniona z ministrem Jackiem Cichockim, a wniosek o odwołanie Rapackiego wpłynął 2 stycznia do premiera Tuska.

Tą sensacyjną informację o dymisji Adama Rapackiego podała dzisiaj, jako pierwsza gazeta.pl.

Z kolei jak informuje serwis interia.pl, rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak potwierdziła, że minister Cichocki 2 stycznia późnym wieczorem złożył do Donalda Tuska wniosek o odwołanie Adama Rapackiego. Minister Jacek Cichocki na pytania dotyczące dymisji oraz osoby następcy Rapackiego odpowie po decyzji premiera Tuska.

Sam Rapacki nie chciał komentować swojej decyzji. Stwierdził jedynie, że uzgodnił ją z ministrem Cichockim i dodał: "Każdy etap życia kiedyś się kończy. Cztery lata na stanowisku wiceministra spraw wewnętrznych to długi okres jak na historię resortu" - informuje interia.pl.

Podsumowując swoją pracę Rapacki stwierdził, nie miał "większych wpadek", a w zakresie bezpieczeństwa MSW miało dużo sukcesów, m.in. podczas prezydencji i w związku z przygotowaniami do Euro 2012.

Rozmówcy "Dziennika Gazeta Prawna" twierdzą, że musiało dojść do istotnej różnicy zdań z ministrem Cichockim, nadzorującym służby. Prawdopodobną przyczyną dymisji może być projekt reformy emerytur mundurowych.
Odejście Rapackiego może pociągnąć zmiany w podległych mu służbach. Duże szanse na objęcie stanowiska po Adamie Rapackim ma dotychczasowy zastępca komendanta głównego policji generał Waldemar Jarczewski, który z ramienia policji odpowiada za bezpieczeństwo Euro 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

mirwojski
 • mirwojski
 • 04.01.2012 02:59

< Mirosław Kraszewski Wczoraj 22:44>
Żartowałem jeszcze 2 lata temu. Teraz włosy na głowie stają mi dęba. Wszyscy tak już przywykli do robienia z nich "wała" ( przez 20 lat prania mózgów) że przestali reagować na cokolwiek. A zachwycają się "etośnikami" , "styropianem" czy też innej maści "męczennikami za sprawę". Przestali myśleć... Pragnę tylko przypomnieć z jakiego powodu wybuchały masowe strajki za tzw. "komuny". Gomółka - podniósł cenę 1 kg kiełbasy z 5,80 na 6,50 ( praprzyczyna strajków); Gierek - główny powód- "wolne związki zawodowe" i (!!!) 21 POSTULATÓW (!!!) - BĘDĘ DO ZNUDZENIA STOSOWAŁ WYKRZYKNIKI , w czasach gdy obowiązywała zasada " ... czy się stoi czy się leży to wypłata się należy ...". Kogo dzisiaj interesuje treść 21 postulatów ??? Kogo interesują lawinowo rosnące ceny w "ogólnym dobrobycie jaki zapanował po " obaleniu komuny" ??? Praca dla wszystkich ( milicjanta interesował lump łażący bez celu w czasie gdy wszyscy (!!!) byli w pracy... ( WSZYSCY TĘ PRACĘ MIELI). Jakoś nikt dzisiaj nie strajkuje z powodu lawinowo rosnących cen, bezrobocia, inwigilacji służb i ich samowoli, korupcji, kolesiostwa, braku pracy i stosowanych zasad przy "zatrudnianiu" itd., itd. A jakie "etosowe" życiorysy tych obecnych ... ZBOWiD w ostatniej fazie mi się przypomniał - też podobnie zaczęło się dziać. Też pisali książki ... Ale nigdy nie osiągnęli takiego poziomu samouwielbienia, nieomylności i "czystości". Nigdy też tak nie parli na stołki ( kilku jak zwykle się trafiło -ale na krótko - i dzisiaj są stałym tematem żartów). "tuskolandia"to naprawdę trzeci garnitur asystentów tego pierwszego " etośnego" zespołu ( sami się wykańczają - vide JK, MB "..a dalsi..."- jak mówią czesi). Asystenci asystentów cierpliwie czekający na okazję lub na swój czas. I dzięki temu -wierni. A co do "szefa" - były już przymiarki do prezydentury - ciąg dalszy nastąpi ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
M. Bielin
 • M. Bielin
 • 03.01.2012 22:56

Proponuję zobaczyć także artykuł o P. Mirosławie Kraszewskim. Czemu ukrywa niewygodne dla siebie fakty? Czemu manipuluje?

http://odadoradosci.salon24.pl/333602,co-miroslaw-kraszewski-ukrywa

Komentarz został ukrytyrozwiń

mirwojski Dzisiaj 19:39
===================
Niech tylko ktos jeszcze powie, ze Polska jest po 10.4.2010 w NATO a nie de facto z powrotem w ukladzie Warszawskim, tego poprosze o uzasadnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 03.01.2012 20:48

nie bardzo rozumiem temu co picze mirwojski ale mysle ze ma prawde

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirwojski
 • mirwojski
 • 03.01.2012 19:39

Po 4 latach "wieszczenia" nareszcie mam satysfakcję. Tzw. "cierpliwy aparatczyk" kończy to co zaczął. Tak jak pisałem przed 4 laty, wyciął najpierw swoich ówczesnych szefów i chlebodawców, potem 3 "tenorów",następnie "niewygodnych którzy coś wiedzieli. Niedobory kadrowe ( o których też pisałem, i przy poprzednich i przy obecnych wyborach uzupełnił naborem z łapanki - wdzięczni i wierni). Teraz wdzięczni "wykańczają" byłych "coś tam wiedzących" i MAMY PiS - BIS (!!!). Porównajcie;tyle że "tuskolandia"jest o ( średnio) 10-15 lat młodsza od pretorianów PiS ale zapewnia mu i zapewni ( jak mniema) co najmniej dwie kadencje dobro-się- mienia. Popatrzcie też na Rosję. Za pół roku zacznie "palić"prezydenta Komorowskiego,powolutku ( przypominam - dwie kadencje !!!). Tak niby, od niechcenia, małymi krokami... drobne uwagi,komentarze.Młodzi wdzięczni będą pilnować, słuchać a nawet i realizować no bo wiecie ( zacytuję z Trylogii - Kmicica "...moja fortuna przy Radziwiłłowskiej wyrośnie..."). A ja dalej patrzę i czekam. Na razie jestem górą i wiem już na pewno że doczekam.... Ale będzie ubaw. Niech żyją niewyraźni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu twarda selekcja i tak trzymać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Polak
 • @Polak
 • 03.01.2012 14:47

Twierdzisz,że mam problemy psychiczne.twierdzisz również,że jesteśmy bezdomni,że jesteśmy gorsi od psów,grzebiemy po śmietnikach...cóż-każdy sądzi według siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 03.01.2012 14:09

@ Panie Tadeuszu , zbyt dużo " może " w tym artykule. I tak powstaje plotka , a pan Rapacki odchodzi bo mu się kadencja skończyła .Był wice u Millera i za Cichockiego nie musi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 03.01.2012 14:02

@Polak Dzisiaj 13:55 pytasz czy wszyscy zdrowi.
Spytaj się osobiście lekarza psychiatry ale o swoje zdrowie .Ja twierdze ,że masz ze sobą problemy , a inni rowniez cie oceniają.Jak widzą ciebie i znają cie z imienia i nazwiska , to się ciebie nie pytają o zdrowie .U ciebie to widać i czuć .

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Polak
 • @Polak
 • 03.01.2012 13:55

A poza tym wszyscy zdrowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.