Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

48147 miejsce

Pierwsza dziewczynka w oknie życia w Szczecinie

Dzisiaj ok. siódmej rano, do otwartego od ponad roku, szczecińskiego „okna życia”, po raz pierwszy trafiło dziecko, dziewczynka.

Okno życia działa przy parafii św. Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej. Opiekują się nim siostry Uczennice Krzyża i Służebniczki Starowiejskie. Gdy dziecko trafia do takiego okna włącza się sygnał, po czym siostra wyjmuje niemowlę, a następnie umieszcza je w „ciepłym gniazdku". Powiadamiane jest pogotowie ratunkowe.

Tak zadziałało okno życia i w tym przypadku. Zostawiająca w oknie dziecko matka robi to anonimowo, nie musi nawet wchodzić do żadnego obiektu. Nie naraża przy tym maleństwa na niebezpieczeństwo np. na wyziębienie. Następnie dziecko zostało przewiezione do szpitala w celu przebadania. Po badaniach w szpitalu noworodek trafi na jakiś czas do placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, do „Tęczowego Domku".

W tym momencie rozpoczyna się procedura uregulowania sytuacji prawnej dziecka przez sąd rodzinny, a po mniej więcej sześciu tygodniach może zacząć się proces adopcji. Okno życia jest tylko przystankiem chwilowym, ma być alternatywą dla tych kobiet, które swych nowo narodzonych dzieci nie chcą lub nie maja warunków wychowywać.


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pogotowie otrzymało zgłoszenie o znalezionym noworodku o godz. 16.28 - 2012-03-03
Chłopiec jest w dobrym stanie ogólnym, ma przeciętą pępowinę, trudno określić ile ma dni - mówi Elżbieta Sochanowska, rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
Noworodek został przewieziony do Szpitala Wojskowego w Szczecinie, gdzie został objęty fachową opieką.
To drugie dziecko znalezione od momentu otwarcia Okna Życia. W ubiegłym roku trafiła tam mała Ania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Malkontent
  • Malkontent
  • 24.01.2012 18:01

I chyba na tej jednej się skończyło!

Komentarz został ukrytyrozwiń
9221
  • 9221
  • 03.01.2011 18:12

Szkoda, że autor nie podaje linków do materiałów powiązanych. wiadomości24. mają swój duży wkład w powstanie OKIEN ŻYCIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.