Facebook Google+ Twitter

Pierwsza gmina, która wygrała z Agencją Mienia Wojskowego

Gmina Kłodawa, której pełnomocnikiem jest dr Krzysztof Grzesiowski, jako pierwsza gmina w Polsce wygrała proces o zwrot bonifikat udzielonych przez Agencję Mienia Wojskowego przy sprzedaży gruntów wojskowych.

AMW domagała się od gminy 341.381,31 zł plus odsetek tytułem zwrotu udzielonej bonifikaty przy sprzedaży części poligonu w 1999 r. na podstawie art. 68 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami. - Nie mogliśmy zgodzić się z pozwem, bowiem gmina nie otrzymała żadnej bonifikaty z tytułu kupna tej nieruchomości - cena została ustalona w drodze rokowań - tłumaczy dr Krzysztof Grzesiowski reprezentujący Kłodawę.

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim w grudniu 2008 uwzględnił powództwo w całości. Jednak Gmina Kłodawa odwołała się do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, który 15 października przyznał rację dr Grzesiowskiemu, dzięki czemu gmina nie musi zwracać przeszło 400 tys. zł Agencji Mienia Wojskowego.

Jest to pierwszy przypadek w Polsce, w którym gmina wygrała proces z Agencją Mienia Wojskowego o zwrot bonifikat. Sprawy przegrał już Olsztyn i Kołobrzeg, które łącznie muszą zwrócić ponad 5 mln zł do AMW podlegającej Skarbowi Państwa. W toku są postępowania dotyczące zwrotu bonifikat o wartości 5,5 mln przez gminę Dębica oraz aż 22,5 mln ze Szczecina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.