Facebook Google+ Twitter

Pierwsza komunia. Ksiądz podał termin, a w lokalach nie ma już miejsc

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2010-09-20 02:56

Rodzice tegorocznych drugoklasistów właśnie poznali daty uroczystości pierwszokomunijnych swych dzieci i ruszyli na poszukiwanie wolnych lokali na przyjęcia. A tu przykra niespodzianka...

 / Fot. Jarosław ZiarekOkazuje się, że choć do maja jeszcze ponad siedem miesięcy, z wolnymi terminami w restauracjach już krucho. Rezerwacji dokonuje się od początku września. Najbardziej zapobiegliwi jednak ubiegali się o miejsca nawet przed wakacjami.

- Niestety, wszystko zajęte – usłyszeliśmy w kilku restauracjach, specjalizujących się w organizacji imprez rodzinnych na Retkini, Widzewie i Dąbrowie. W jednej właściciel zaproponował podzielenie sali na dwie części parawanem. - Tylko zapytam rodzinę, która zamówiła już komunię na 30 osób, czy im to nie będzie przeszkadzać – powiedział.

Większość lokali ma więcej chętnych niż miejsc i możliwości organizacyjnych. Przewiduje się, że ceny w zależności od wyboru dań, kształtować się będą od ok. 80 zł od osoby. Klienci na ogół decydują się na wystawny obiad z kilkoma rodzajami mięs, surówek czy jarzynek, zimne przystawki oraz obowiązkowy tort, ciasta, lody oraz napoje gorące i zimne.

- Odchodzi się od przyjmowania gości w domach – stwierdzają restauratorzy. – Ludzie nie mają ani miejsca, ani tyle naczyń, ani czasu na przygotowanie imprezy. Wolą zapłacić i przyjść na gotowe, a potem wrócić do domu i już nie myśleć o sprzątaniu, tylko odpocząć.

- Zamykamy listy zleceń zwykle do końca września, ewentualnie na początku października – przyznaje Małgorzata Gosławska, dyrektor łódzkiego „Gastronomika”, czyli ZSP nr 4 przy ul. Sienkiewicza, które od lat specjalizuje się w organizacji imprez.

(mj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ano.... Już od pewnego czasu taki szał ogarnia niektórych... Staropolskie "zastaw się, a postaw się", co by tylko sąsiedzi widzieli jaki z ciebie bogol...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dziś idzie się do restauracji na komunię? Nic nie rozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.