Facebook Google+ Twitter

Pierwsza komunia. Ksiądz podał termin, a w lokalach nie ma już miejsc

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2010-09-20 02:56

Rodzice tegorocznych drugoklasistów właśnie poznali daty uroczystości pierwszokomunijnych swych dzieci i ruszyli na poszukiwanie wolnych lokali na przyjęcia. A tu przykra niespodzianka...

 / Fot. Jarosław ZiarekOkazuje się, że choć do maja jeszcze ponad siedem miesięcy, z wolnymi terminami w restauracjach już krucho. Rezerwacji dokonuje się od początku września. Najbardziej zapobiegliwi jednak ubiegali się o miejsca nawet przed wakacjami.

- Niestety, wszystko zajęte – usłyszeliśmy w kilku restauracjach, specjalizujących się w organizacji imprez rodzinnych na Retkini, Widzewie i Dąbrowie. W jednej właściciel zaproponował podzielenie sali na dwie części parawanem. - Tylko zapytam rodzinę, która zamówiła już komunię na 30 osób, czy im to nie będzie przeszkadzać – powiedział.

Większość lokali ma więcej chętnych niż miejsc i możliwości organizacyjnych. Przewiduje się, że ceny w zależności od wyboru dań, kształtować się będą od ok. 80 zł od osoby. Klienci na ogół decydują się na wystawny obiad z kilkoma rodzajami mięs, surówek czy jarzynek, zimne przystawki oraz obowiązkowy tort, ciasta, lody oraz napoje gorące i zimne.

- Odchodzi się od przyjmowania gości w domach – stwierdzają restauratorzy. – Ludzie nie mają ani miejsca, ani tyle naczyń, ani czasu na przygotowanie imprezy. Wolą zapłacić i przyjść na gotowe, a potem wrócić do domu i już nie myśleć o sprzątaniu, tylko odpocząć.

- Zamykamy listy zleceń zwykle do końca września, ewentualnie na początku października – przyznaje Małgorzata Gosławska, dyrektor łódzkiego „Gastronomika”, czyli ZSP nr 4 przy ul. Sienkiewicza, które od lat specjalizuje się w organizacji imprez.

(mj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ano.... Już od pewnego czasu taki szał ogarnia niektórych... Staropolskie "zastaw się, a postaw się", co by tylko sąsiedzi widzieli jaki z ciebie bogol...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dziś idzie się do restauracji na komunię? Nic nie rozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.