Facebook Google+ Twitter

Pierwsza lekcja dobroczynności w Gdańsku

Tak jak przed rokiem w ogrodach dworku RCI - byłego Pałacu Ślubów w Gdańsku odbył się festyn "Zeszyt dla ucznia". Udział w festynie wzięło ponad 350 osób. Celem festynu było zebranie środków na zakup pomocy szkolnych dla potrzebujących dzieci.

 / Fot. Jerzy PinkasNa festyn mógł wejść każdy, nie było specjalnych zaproszeń, wystarczyło kupić kupon konkursowy za 25 złotych, by wesprzeć gdańskie dzieciaki, a przy tym biesiadować i wygrać fant w konkursie. Stoły uginały się pod ciężarem smakołyków przygotowanych przez trójmiejskich restauratorów, piekarzy, ciastkarzy, producentów wędlin i napojów, którzy nie tylko zadbali o poczęstunek, ale także brali udział w licytacji i przekazali zaproszenia do swoich lokali jako fanty.

Festyn rozpoczął się aukcją ekskluzywnych przedmiotów, z której zebrano ponad 9 tys. zł. Licytujący mocno walczyli, m.in. o akwaforty Andrzeja Taranka, reprint Zielonej Bramy - dar od marszałka Jana Kozłowskiego, torebki firmy Batycki oraz wyjątkowe zestawy od PKO BP, głównych sponsorów imprezy, a także bursztynowe spinki od przewodniczącego rady Bogdana Oleszka. Losowano fanty, każdy kupon wygrywał, a sponsorzy okazali się bardzo hojni. Drugiej części losowania fantów towarzyszyły duże emocje, bowiem na końcu znajdowały się najcenniejsze wygrane, m.in. kupony o wartości 500 zł do jednego z salonów obuwniczych oraz kurs językowy. / Fot. Jerzy Pinkas

Szczególną atrakcją dla najmłodszych uczestników były występy teatru Qufer oraz stoisko inicjatywy „Czas Gdańskich Lwów”, na którym malowano dzieciom lwie buźki. Wieczór umilał występ zespołu Timur i jego drużyna.

 / Fot. Jerzy PinkasOrganizatorzy festynu Europejska Unia Kobiet oddział Trójmiasto oraz Fundacja RC szacują, że w tym roku zebrano ponad 15 tys. zł na wyprawki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Było to możliwe dzięki życzliwości sponsorów, a także wielkiej wrażliwości i otwartości przybyłych mieszkańców Gdańska. Z pozoru biesiadna impreza okazała się lekcją kształtowania postaw obywatelskich i przykładem promowanie kultury dobroczynności.

Relacja z ubiegłorocznej imprezy:
"Zeszyt dla ucznia" w Gdańsku
"Zeszyt dla ucznia" - zadanie wykonane

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oczywiście licze na Ciebie Ewo.
Pozdarwiam Redakcję

Komentarz został ukrytyrozwiń

I super :) Magdo, rezerwuję sobie możliwość napisania relacji z drugiej, ważniejszej przecież :) , części imprezy :) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.