Facebook Google+ Twitter

Pierwsza lista siedmiu cudów Polski

Skoro zweryfikowano listę siedmiu cudów świata, może najwyższy czas, by stworzyć pierwszą listę siedmiu cudów Polski?

Wawel / Fot. Gazeta KrakowskaProszę potraktować moją propozycję jako swego rodzaju punk wyjścia. Zastanawiałem się, dlaczego na nowej światowej liście cudów świata nie znalazł się Wielki Kanion w USA. Ktoś może powiedzieć, że nie jest to wytwór człowieka, więc odpada z tej konkurencji.

Skoro mówimy o "cudach świata", to dlaczego nie może to być cud natury tego typu. Kilka z wybranych już nowych cudów świata miałem okazję widzieć. Gdybym miał podać swój typ, to pierwsze miejsce na liście rankingowej cudów natury zająłby właśnie Wielki Kanion, a wśród wytworów człowieka - jednak piramidy egipskie.
Spróbujmy jednak zastanowić się na polską listą siedmiu cudów. Gdybym sam miał sporządzić taka listę, to kolejność byłaby taka:

1. Przełom Dunajca
2. Dolina Pięciu Stawów
3. Wawel
4. Rynek w Krakowie
5. Wrocławska Starówka
6. Półwysep Helski (jako całość)
7. Kopalnia Soli w Wieliczce

Dodajcie swoje propozycje i wybierzmy, głosując w sondzie, którą przygotuje redakcja, siedem cudów Polski według Wiadomości24.pl. Być może nasza lista rankingowa zrobi w Polsce taką "karierę", jak ta światowa z Portugalii?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Dla mnie byłby to Szlak Orlich Gniazd z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Wawel, Krakowska i Wrocławska Starówka, Zamość, Hel i... Właściwie to teraz skończyły mi się pomysły, a Pałacu Kultury boję się zgłaszać. ;) No i zaszczytne, honorowe miejsce dla wirtualnych autostrad ministra Polaczka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym dorzucił labirynty na Błędnych Skałach i na Szczelincu :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jęsli powstaną, to faktycznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku - oprócz kopani w Wieliczce tak naprawdę, typuję dodatkowo nasze autostrady in spe. To dopiero będzie cud nad cudy! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zielony szlak pod Śnieżnymi Kotłami w Karkonoszach - kto był ten wie :))) Ale takie to mało rozpoznawalne, więc do listy się nie nadaje :P

Za to proponowałbym dodać dolinę Rospudy i zamek w Malborku a i Katowicki Spodek podczas siatkarskich spotkań też jest cudem świata :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.