Facebook Google+ Twitter

Pierwsza lotnicza klasa gimnazjalna w Polsce

W poznańskim gimnazjum uczniowie będą mieli obowiązkowe zajęcia na symulatorze lotów F16 oraz spotkania z pierwszym i jedynym Polskim astronautą Mirosławem Hermaszewskim.

APPKlasy lotnicze w Polsce już istnieją, ale tylko w liceach. Od nowego roku szkolnego klasa o takim profilu zostanie uruchomiona w poznańskim gimnazjum. Duży wpływ na to miał na to fakt, iż jedno z największych lotnisk wojskowych na terenie Polski – Poznań Krzesiny, sąsiaduje ze szkołą.

Młodzi ludzie będą mieli obowiązkowe zajęcia na symulatorze lotów F16 oraz spotkania z pierwszym i jedynym Polskim astronautą Mirosławem Hermaszewskim. Poza tradycyjnymi przedmiotami typu matematyka, fizyka, biologia uczniowie gimnazjum będą musieli zaliczyć historię lotnictwa.

Niesamowitą atrakcją dla uczniów tej klasy będą skoki na spadochronie, które również wszyscy muszą zaliczyć. Współpraca z Aeroklubem Poznańskim  zaowocowała również obowiązkowymi lotami na szybowcach.

To wszystko, i jeszcze więcej, czeka na przyszłych gimnazjalistów od pierwszego września. Chęć kształcenia w klasie lotniczej wyrazili nie tylko poznańscy uczniowie ale również osoby z Łodzi, Warszawy czy Gdańska. Niestety szkoła mogła przyjąć tylko trzydziestu uczniów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bo nadejdą takie czasy małolaty będą latać w kosmos Sojuzami zamiast bujać się koniku na biegunach, ale jaja, ale jaja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ile ma się lat jak jest się w gimnazjum? 13... 14... Jakoś tak pewnie. Zazdroszczę tym młodym bo zajęcia na symulatorze, skoki na spadochronie, loty szybowcem... to jest coś co zostanie w pamięci uczniów przez dłuuuugie lata. Gratuluję dyrekcji szkoły pomysłu. Jak dla mnie bomba

Komentarz został ukrytyrozwiń

KOREKTA: jedynym polskim astronautą, Mirosławem... (dwukrotnie), Duży wpływ na to miał fakt..., przedmiotami, jak matematyka...biologia, uczniowie..., ...poznańscy uczniowie, ale..., ...Niestety, szkoła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.