Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21054 miejsce

Pierwsza na świecie e-księgarnia i portal randkowy w jednym!

1 kwietnia 2016 roku Woblink włącza nową funkcję, stając się pierwszą na świecie randkowo-towarzyską księgarnią e-bookową. To przełomowy moment w rozwoju światowych usług internetowych.

Woblink łączy ludzi / Fot. WoblinkDlaczego postanowiliście połączyć księgarnię e-bookową z portalem towarzyskim i randkowym?

Ponieważ znaleźliśmy się w dramatycznej sytuacji społecznej i kulturalnej.

Wszystko zaczęło się od akcji „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka”. Wielu czytelników poparło tę słuszną inicjatywę, mając nadzieję, że poprawi w ten sposób życie kulturalne naszego społeczeństwa.

Jak wiemy w 2015 r. jedynie 37% Polaków przeczytało jedną książkę w ciągu roku [wykres 1.], lecz mocne postanowienie oczytanych obywateli zamiast nas rozwinąć, doprowadziło do zapaści demograficznej – w Polsce z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci [wykres 2.].

Jesteśmy dziś w dramatycznej i intelektualnie niebezpiecznej sytuacji. Wraz z upływającym czasem wzrasta ryzyko, że obudzimy się w łóżku obok człowieka nie tylko nieczytającego książek, ale w ogóle przebywającego poza kulturą pisma.
A przecież nie chodzi tylko o to, żeby nasz partner czy przyjaciel czytał jakiekolwiek książki! Chcemy rozmawiać z ukochaną osobą o interesujących nas lekturach i chcemy, by łączyły nas wspólne zainteresowania.

Właśnie dlatego Woblink postanowił połączyć swoją misję krzewienia kultury czytelniczej z misją łączenia ludzi. Chcemy pomóc w nawiązywaniu przyjaźni i podpowiadać, którzy czytelnicy naszej księgarni mają podobne gusta czytelnicze i są w stanie nawiązać przyjacielskie relacje… a może i coś więcej?

Z miłości do książek i do ludzi / Fot. WoblinkJak to działa?

Specjalny algorytm analizuje półki naszych czytelników i w ten sposób określa ich gusta. Następnie w trakcie zakupów zasugeruje im, z którymi użytkownikami łączy ich najwięcej. Na razie w akcji bierze udział siedmiuset wyselekcjonowanych czytelników, którzy mieli w pełni uzupełnione profile i potwierdzili chęć udziału w testowej wersji programu. Wybierając książkę i przechodząc do jej opisu, użytkownik znajdzie pod nim listę osób, którym również się spodobała i którzy chętnie nawiążą kontakt z innymi jej czytelnikami.

Przykładowy użytkownik / Fot. WoblinkDlaczego wśród rekomendowanych osób użytkownik widzi przedstawicieli obojga płci?

Nasza nowa funkcjonalność ma nie tylko łączyć ludzi w związki, ale także dawać okazję do nawiązywania nowych przyjaźni. W ciągu paru dni planujemy dodanie opcji oznaczania osób, które danego użytkownika interesują jako potencjalny partner lub potencjalny przyjaciel, oraz określenia swojej orientacji seksualnej.

Jak to działa / Fot. WoblinkCzy zdjęcie każdego użytkownika może się pojawić w rekomendacjach?

Tak, ale TYLKO jeśli czytelnik tego zechce! W tym celu musi uzupełnić swój profil użytkownika, dodać aktualne zdjęcie i wysłać nam deklarację przystąpienia do programu „Woblink łączy ludzi” wraz z kilkoma zdaniami o sobie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.