Pierwsza od dziewięciu lat bramka Polaka we włoskiej Serie A!

Radosław Matusiak w końcu strzelił swoją pierwszą bramkę w Serie A. Polak trafił do siatki rywali w przegranym przez Palermo 2:3 meczu przeciwko Ascoli. Zakończyły się również pozostałe spotkania Serie A.

Reprezentant Polski rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce. Do siatki Ascoli trafił w 30. minucie spotkania. W 50. minucie został zmieniony.

Pierwszego gola dla ekipy z Sycylii strzelił Brazylijczyk Simplicio już w 10. minucie. Wyrównał Viktor Boudianski piętnaście minut później. Kolejne trafienie było dziełem Matusiaka. Tuż po przerwie, w 48. minucie spotkania, trafienie dające remis ekipie Ascoli uzyskał Paolucci. W 61. minucie swoją drugą bramkę w meczu strzelił Boudianski. Do końca spotkania więcej goli nie padło i drużyna Polaka przegrała z Ascoli 3:2. W 78. minucie, drugą żółtą kartkę ujrzał Simplicio.

Ascoli - Palermo 3:2
bramki:
10' (0:1) F.H. Simplicio, 24' (1:1) V. Boudiansk , 30' (1:2) R. Matusiak, 48' (2:2) M. Paolucci, 61' (3:2) V. Boudianski.