Facebook Google+ Twitter

Pierwsza ofiara A/H1N1 spoza grupy podwyższonego ryzyka

Wczoraj popołudnia w szpitalu w Starogardzie Gdańskim zmarła 49-letnia kobieta zarażona wirusem A/H1N1. Jest to pierwsza ofiara spoza grupy podwyższonego ryzyka.

 / Fot. PAUL HILTON /PAP49-letnia kobieta z objawami rozległego zapalenia płuc trafiła do starogardzkiego szpitala w ubiegła środę. Dzień później potwierdzono u niej wirusa "nowej" grypy. - Pacjentka została przyjęta na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w stanie ciężkim - mówi Magdalena Rosani, rzecznik Szpitala św. Jana w Starogardzie Gdańskim. - Wczoraj popołudniu, po nagłym skoku temperatury, pacjentka zmarła. Bezpośrednią przyczyną zgonu pacjentki było śródmiąższowe zapalenie płuc.

Kobieta jest pierwszą ofiarą "świńskiej grypy", która nie chorowała na inne schorzenia i jej odporność nie była niczym obniżona. Nie należała przez to do grupy podwyższonego ryzyka.

W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kobiety.

Zakaz odwiedzin, szczepienia dla pracowników


Starogardzki szpital wprowadził już całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach. Wyjątkiem je oddział pediatryczny, gdzie wraz z dziećmi mogą przebyć ich matki. - Dmuchamy na zimne - mówi Anna Hartuna, lekarz naczelny szpitala. Dyrekcja szpitala zaznacza, że wprowadzony zakaz odwiedzin ma charakter profilaktyczny.

Kierownictwo placówki zadbało też o personel pracujący na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. - Dyrekcja szpitala zaproponowała personelowi medycznemu zaszczepienie przeciwko "zwykłej" grypie na koszt pracodawcy - dodaje rzecznika Szpitala św. Jana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jest coraz więcej głosów o tym, że wirus "wymknął się" z laboratorium http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Wirus-AH1N1-pochodzi-z-amerykanskiego-laboratorium-wojskowego,wid,11723298,wiadomosc.html?ticaid=692cc

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawe co na to "krzykacze" którzy chcieli się szczepić przeciwko A/H1N1 i tak płakali, że nie ma u nas "szczypionki"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.11.2009 23:30

Pandemia świńskiej grypy okazała się największym przekrętem wielkich korporacji farmaceutycznych:

http://wiadomosci.onet.pl/2084721,12,media_nowa_grypa_to_farsa_sensacyjne_wyniki_sledztwa,item.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.