Facebook Google+ Twitter

Pierwsza ofiara śmiertelna wirusa zika w USA

W USA odnotowano pierwszą ofiarę śmiertelną spowodowaną wirusem zika. To dowód na to, że te egzotyczne komary są niebezpieczne nie tylko dla kobiet w stanie błogosławionym.

 / Fot. pixabayAmerykańska prasa podała informację, że w kwietniu zmarł turysta z USA, który miał 70 lat. Mężczyzna w lutym odbył podróż do Puerto Rrico - gdzie prawdopodobnie został ugryziony przez niebezpieczne komary, które są winne małogłowia u niemowląt. Mężczyzna nie spodziewał się zarażenia i zbagatelizował pierwsze sygnały, że coś może być nie tak z jego zdrowiem. Podobno na początku u 70-latka wystąpiła wysypka oraz ogólne złe samopoczucie. Potem z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej - w końcu doszło do wewnętrznego krwawienia z wielu narządów, co spowodowało śmierć.

Lekarze w USA są zaskoczeni, bo u dorosłych ludzi, szczególnie mężczyzn zarażenie wirusem zika nie jest tak groźne, zazwyczaj kończy się wysypką i obniżonym samopoczuciem. Niekiedy jednak występując krwawienia np. z nosa - to już znak, że powinniśmy udać się jak najszybciej na wizytę do lekarza.

Komary zika są najbardziej niebezpieczne dla kobiet w ciąży - ugryziona kobieta w stanie błogosławionym może urodzić dziecko z małogłowiem. W samej Brazylii odnotowano już 1200 takich przypadków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawe czy małogłowi to następny model homunokulusa po homo sapiens, który zastąpił cromagnona; małogłowi mogą być jeszcze łatwiejsi do manipulacji, lepiej przystosowani do niskiego ciśnienia tlenu, a nawet mogą szybciej myśleć; z zewnętrzną pamięcią cybernetyczną, którą im zmontują rodzice szybko wyprze sapiensa; wydawałoby się durny komar, a załatwia właśnie sapiensa, podczas gdy temu zachciewa igrać z kimś ważniejszym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.