Facebook Google+ Twitter

Pierwsza ofiara świńskiej grypy w Polsce?

W dniu wczorajszym w gdańskim szpitalu zmarł 37-letni mężczyzna, który prawdopodobnie chorował na nową odmianę grypy. Dzisiaj około południa mają być znane dokładne wyniki badań mężczyzny.

W jednym z gdańskich szpitali zmarł 37-letni mężczyzna, który prawdopodobnie chorował na nową odmianę grypy. Doktor Jerzy Karpiński poinformował, że 37-letni mężczyzna trafił do szpitala w Pucku, a przedwczoraj po południu został przewieziony do Gdańska z ciężkim zapaleniem płuc. Zmarł wczoraj około godziny 14.

Wstępne testy potwierdziły obecność w jego organizmie wirusa A/H1N1. Jeżeli potwierdzą to również dokładne badania, będzie to pierwsza ofiara śmiertelna nowej grypy w Polsce. Od zmarłego mężczyzny pobrano wymazy, które skierowano do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Nadzorem epidemiologicznym objęto rodzinę mężczyzny, osoby, które stykały się z nim w pracy, a także pracowników szpitali w Pucku i Zakaźnego w Gdańsku.

W gdańskim szpitalu zakaźnym przebywają jeszcze dwie osoby, u których zdiagnozowano obecność wirusa A/H1N1; są to: 20-letnia meszkanka Gdyni i 19-letni gdańszczanin.

Ok. godz. 12 w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie odbędzie się briefing z udziałem wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Olsztynie Janusza Dzisko.
W Polsce do tej pory zarejestrowano 237 przypadków nowej grypy A/H1N1. Dotychczas wszystkie przypadki zarażenia nowym wirusem miały jednak łagodny przebieg.


Na podstawie (IAR).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wieczorem w sobotę podano (o czym zreszta mówiła jego zona), że zmarły cierpiał od dłuższego czasu na inną, powazną chorobę.
Złapanie wirusa grypy - w tym wypadku A/H1N1 - przy osłabionej odporności skonczyło sie tragicznie. Mozna więc powiedziec, że grypa, "dokładając swoje", nie była jedyną i pierwotna przyczyną zgonu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wygląda więc na to, że człowiek zmarł na komplikacje, do jakich doszło przy okazji grypy. Obustronne zapalenie płuc nawet bez grypy bywa smiertelne, jesli nie jest w pore zdiagnozowane i leczone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.