Facebook Google+ Twitter

Pierwsza polska letnia szkoła artystyczna we Włoszech

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-07-06 16:36

Wielu ludzi ma dość wylegiwania się na zatłoczonej plaży w zestandaryzowanych kurortach i szuka sposobu na twórcze wakacje. Coraz częściej pojawiają się takie oferty. Jedną z ciekawszych jest pomysł polskich artystów - plener w Casa Reglio.

Pałac w Case Riglio k.Piazzenzy we Wloszech gdzie we wrześniu działa letnia szkoła sztuk UCCELLO / Fot. archiwum/uccelloCi, którzy od dawna chcieli malować lub choć przez chwilę pragnęli poczuć się jak artysta a nie zrealizowali dotąd swego marzenia, mają teraz szansę. Wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych z Katowic i z Warszawy oraz zaprzyjaźnieni artyści, absolwenci tych uczelni, otwierają w północnych Włoszech letnią szkołę sztuki - Uccello.

Uccello to projekt międzynarodowych plenerów dla amatorów. Zajęcia w tym roku odbywają się we wrześniu, w otoczonej zielenią, XVI-wiecznej wiejskiej rezydencji Case Reglio, położonej pomiędzy historycznymi miastami: Piazzenzą, Parmą a Cremoną.
- Otwieramy pierwszą polską szkołę sztuki działającą we Włoszech – mówi prof. Waldemar Węgrzyn, grafik, jeden z jej założycieli. - Pomysł zrodził się z zauroczenia tym krajem, jego sztuką i tradycjami. Chcemy podzielić się z innymi radością tworzenia. Wierzymy, że jest możliwe, nawet w stosunkowo krótkim czasie, rozbudzenie w każdym, kto naprawdę tego chce, twórczych możliwości.

Paolo Uccello, mistrz quattrocenta o bardzo indywidualnej koncepcji artystycznej, został wybrany na patrona szkoły. Cisza, wiejska okolica, z dala od zgiełku ośrodków turystycznych i niepowtarzalna atmosfera pałacu, od ponad 500 lat należącej do rodziny Marazzani, tworzą wspaniałe warunki do realizacji projektów artystycznych.

Artyści z wieloletnią praktyką zawodową, profesorowie i wykładowcy ASP, według autorskich programów, poprowadzą ćwiczenia z rysunku, malarstwa oraz kompozycji w kameralnych 12-osobowych grupach. Program 10-dniowego pleneru obejmie też zagadnienia teoretyczne, dyskusje oraz wycieczki artystyczne do dzieł takiej klasy, jak „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci w odległym o 70 km Mediolanie. Uczestnicy zwiedzą również perełki sztuki lokalnej, w bliższym sąsiedztwie.

Wybrany przez organizatorów region, oprócz wspaniałych tradycji artystycznych ma także bogatą tradycję Jeden z pokojów zarezerwowanych dla uczestników pleneru w Case Riglio k.Piazzenzy / Fot. archiwum/uccellokulinarną, jest ojczyzną parmezanu, szynki parmeńskiej i aceto balsamico di Modena. Nie będzie więc trudności z zaopatrzeniem się w lokalne specjały.

Koszt pleneru obejmuje zakwaterowanie w pałacowych pokojach dwuosobowych z łazienkami, wyżywienie, 40 godzin plenerowych zajęć malarskich (w tym potrzebne materiały plastyczne), ponad 17 godzin ćwiczeń kompozycyjnych oraz wykłady tematyczne i wycieczki.

Terminy: 1.09-10.09, 11.09-20.09, 21.09-30.09. Ze względu na to, że grupy są mają pozostać niewielkie ilość miejsc jest ściśle ograniczona. Cena uczestnictwa w warsztatach artystycznych Uccello wynosi 4200 zł.

www.uccello.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.07.2008 20:38

dzieki, tylko mamy problem z dotarciem do ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobrze napisane, naprawdę. Plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ świetny pomysł i dobrze napisana informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.