Facebook Google+ Twitter

Pierwsza polska wirtualna waluta - PLNcoin! Czy odniesie sukces?

Dnia 17.03.2014 r. o godzinie 20, zacznie funkcjonować PLNcoin - pierwsza polska wirtualna waluta.

By CASASCIUS. I hereby release this work into the public domain. Casascius (talk) 22:36, 18 November 2012 (UTC) (CASASCIUS) [Public domain], via Wikimedia Commons / Fot. CASASCIUSWszystko zaczęło się od sukcesu BitCoin, czyli najpopularniejszej wirtualnej kryptowaluty. Debiutowała ona w kursie 0,063 USD/BTC. Dzisiaj jeden BTC jest wart 631 dolarów amerykańskich. Jej kurs jest ustalany przez rynek, nie posiada banku centralnego, przez co jest niezależny od rządu czy elit finansowych (więcej informacji: http://bitcoin.pl, http://pl.wikipedia.org/wiki/bitcoin). BitCoiny są honorowane przez liczne firmy. Powstało już wiele kryptowalut, takich jak: LiteCoin(LTC), DogeCoin(DOGE) wzorowanych na BTC, jednak żadna jeszcze nie osiągnęła tak wielkiego sukcesu.

Czas na Polskę!

Na początek udostępnionych zostaje 38 540 000 PLNcoinów, czyli tyle ilu obywateli ma nasz piękny Kraj nad Wisłą. W ramach promocji po zarejestrowaniu tutaj, każdy na start dostaje 100 PLNCoin. Dodatkowo za każdą rejestrację dokonaną z linku referencyjnego można uzyskać 30 PLNcoin. Promocja trwa do wyczerpania puli, która pierwotnie wynosiła 2 000 000. W czasie pisania artykułu zawierała już tylko 733, 730 PLNcoin.

Sam twórca pisze:

""PLNcoin ma być alternatywnym środkiem płatności w Polsce. Stworzyliśmy go po to, żeby mieć możliwość płacenia w wirtualnym świecie za co chcemy i komu chcemy, bez kontroli rządu czy instytucji bankowych. PLNcoin jest nieopodatkowaną, w pełni bezpieczną i transparentną kryptowalutą.


(...) Darmowe PLNcoin dostaną osoby, które zarejestrują się na naszej stronie przed wyczerpaniem puli. Każdy zarejestrowany użytkownik dostanie 100 PLNcoinów na start i dodatkowe 30 PLNcoinów za każdego zaproszonego znajomego, który dołączy do naszej społeczności.

Pokażmy, że PLNcoin może być alternatywnym środkiem płatności w Polsce. To może się udać tylko dzięki Wam!"


Strona twórcy: http://polcoin.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W sumie nic nowego. Później jest wtorek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.