145115 miejsce

Pierwsza porażka Górnika Wesoła w sezonie

Górnik Wesoła po trzech meczach zajmował drugie miejsce w tabeli IV ligi I grupy śląskiej, mając na koncie 7 pkt. Wygrywając sobotnie spotkanie awansowałby na fotel lidera. Niestety przegrał ten mecz 1:2.

/ Fot. LogoW sobotnim spotkaniu pomiędzy Górnikiem Wesoła a Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza lepsi okazali się goście z Zagłębia pokonując nasz zespół 2:1. Zabrakło Artura Karpowicza, ale jak nas poinformowano - powinien na najbliższy mecz być już gotowy.

Spotkanie obfitowało w wiele emocji i kontrowersji. Już w 14. minucie, po błędzie Dawida Misza, Zagłębiak pokonał bezradnego Wolana. Dalsza gra zespołu z Wesołej nie dawała powodów do optymizmu: piłkarze Górnika grali nonszalancko, nieskutecznie a przede wszystkim byli bezradni wobec dobrze zorganizowanej gry obronnej Zagłębiaka. Na przerwę piłkarze schodzili w złych humorach.

Druga połowa nie przyniosła zmian w grze drużyny. Dopiero wejście Mateusza Borka na boisko spowodowało poprawienie się jej jakości. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu, na 25. metrze, faulowany był Kroczek. Piłkę ustawił Artur Muszalik i fenomenalnym strzałem pokonał bramkarza gości, który przy tym uderzeniu był bez żadnych szans. W szeregach Wesołej zapanowała radość.

Niestety nie na długo: już w 84. minucie po błędach Krzczuka, Kubary i Kachnica do niemal pustej bramki piłkę wpakował napastnik z Dąbrowy Górniczej. Choć Górnik do końca atakował, to nie zdołał zdobyć gola i mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Wesoła zagrała słabo, zabrakło jej atutów w środku pola. Na szczęście za tydzień wraca Karpowicz i trener nie będzie miał problemów z wyborem składu.