Facebook Google+ Twitter

Pierwsza rocznica śmierci Pavarottiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-06 18:45

Włochy obchodzą dziś pierwszą rocznicę śmierci Luciano Pavarottiego. Wielkiego śpiewaka wspomina szczególnie jego rodzinna Modena.

Obchody rozpoczęła poranna msza i skromna uroczystość na cmentarzu, gdzie sławny tenor został pochowany obok swoich rodziców oraz zmarłego podczas porodu synka, Riccardo. W uroczystości wzięła udział pierwsza żona Pavarottiego, dwie córki z tego małżeństwa oraz grono przyjaciół i przedstawiciele władz Modeny.

Wieczorem w miejskim teatrze operowym, który nosi od roku imię artysty, wykonane zostanie "Requiem" Giuseppe Verdiego. W całym mieście z głośników nadawane są nagrania Pavarottiego, a wystawy sklepów zdobią jego fotografie. W telegramie do burmistrza Modeny prezydent Włoch Giorgio Napolitano napisał, że śmierć tenora pozbawiła świat opery wielkiego artysty, a pamięć o jego maestrii i ludzkich przymiotach, za które szanował go cały świat, trwać będzie jeszcze długo. Nadzwyczajne dziedzictwo artystyczne Pavarottiego, podkreślił prezydent Włoch, należy do skarbnicy światowej muzyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.