Facebook Google+ Twitter

Pierwsza Watykańska Noc Muzeów

Noc Muzeów - to nocne zwiedzanie obiektów (zazwyczaj niedostępnych), koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe.

Watykan / Fot. Liliana KoseckaEuropejska Noc Muzeów 2009 odbywała się w tym roku w nocy z 16 na 17 maja. W tym czasie muzea w Rzymie również organizowały dla swoich mieszkańców przeróżne atrakcje.

Watykan swoją Noc Muzeów organizuje 24 lipca 2009 roku w godzinach 19-23, ale aby dostać się do muzeów, trzeba wcześniej zarejestrować się on-line. Przyzwyczajeni jesteśmy, że polskie muzea przyjmują swoich gości bezpłatnie, organizując im dodatkowe atrakcje. Jednak za zwiedzanie watykańskich muzeów trzeba będzie zapłacić.

Pierwsza Watykańska Noc Muzeów szczególnie jest skierowana do rzymian, którzy nie mają ochoty stać wśród tłumu turystów w wielogodzinnych kolejkach.

Nie każdy z nas może się znaleźć w tym czasie w Watykanie. Zapraszam więc do wirtualnej Watykańskiej Nocy Muzeów: vaticanstate.va
(Zakładka - Musei Vaticani, kolejna: Visita le collezioni Online i wybieramy salę do zwiedzania).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

uczennica
  • uczennica
  • 30.08.2010 19:09

Nie wiem kto jest "przyzwyczajony" ale polskie muzea NIE przyjmują swoich gości bezpłatnie (chyba że właśnie w "Noc Muzeów"). Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.