Facebook Google+ Twitter

Pierwsze bociany są już w Polsce. Zobacz zdjęcia z Międzyrzecza

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-01 17:37

Długo wyczekiwana chwila wśród "bocianolubów" nastąpiła. Do gniazda monitorowanego kamerą internetową przyleciał pierwszy bocian, a stało się to w Międzyrzeczu Dolnym!

Bocianie gniazdo w Międzyrzeczu Dolnym / Fot. www.bociany.miedzyrzecze.org.plPrzylot bocianów do Polski rozpoczął się kilka dni temu, jednak najbardziej wyczekiwanymi są te, których gniazda możemy obserwować online. Nie jest więc dziwnym niemałe poruszenie, które nastąpiło po informacji o przylocie bociana do Międzyrzecza Dolnego.Bocianie gniazdo w Międzyrzeczu Dolnym / Fot. www.bociany.miedzyrzecze.org.pl

Wypatrzony przez internautów z Międzyrzecza bocian stanął w gnieździe 27 marca o godzinie 15:25. Wieść o jego przylocie rozeszła się lotem błyskawicy po forumowiczach i jeszcze tego samego dnia zechciało go zobaczyć przeszło osiemset osób. Warto nadmienić, że w zeszłym sezonie bociany z tego gniazda dochowały się pięciu młodych i całą piątkę bez najmniejszych problemów wyprowadziły z gniazda.

Bocianie gniazdo w Międzyrzeczu Dolnym / Fot. www.bociany.miedzyrzecze.org.plGniazdo w Międzyrzeczu Dolnym istnieje od 1992 roku, jest umieszczone na platformie usytuowanej na słupie energetycznym. Jest usytuowane bardzo urokliwie, wśród zieleni drzew oraz stawów. Pierwszą transmisję z gniazda rozpoczęto w dniu 5 czerwca 2011 roku.

Bocianie gniazdo w Międzyrzeczu Dolnym / Fot. www.bociany.miedzyrzecze.org.plUrządzenia do transmisji są umieszczone na dachu budynku w odległości kilkunastu metrów od gniazda.

Internetowa obserwacja bocianiego gniazda w Międzyrzeczu Dolnym jest rozwinięciem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza, oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Międzyrzeczu Górnym o nazwie "Edukacja ekologiczna poprzez monitoring bociana białego w Międzyrzeczu". Bociany można zobaczyć pod adresem: www.bociany.miedzyrzecze.org.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Marek "troleybus" Mendel
  • Marek "troleybus" Mendel
  • 01.04.2012 21:18

Oczywiście, że nie są to zdjęcia z tego roku, ponieważ ten artykuł ma zadanie przedstawić gniazdo w Międzyrzeczu Dolnym. :) A bocian niedawno przyleciał i oczekuje na partnera/kę. W zeszłym roku był tam udany lęg. Piątka odchowanych bocianów wyleciała do Afryki. Te zdjęcia przedstawiają ową rodzinę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ryczuś
  • ryczuś
  • 01.04.2012 20:57

he he coś tam jest za zielono to chyba zdjęcia z 2011 roku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po kilka w jednym gnieździe? Oj, chyba dojdzie do eksmisji :)Chyba, że to fotki ubiegłoroczne z odchowanymi młodymi na wylocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj dwa boćki widziałem :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałem bociany tydzień temu na Podlasiu. Przyleciały!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.