Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9820 miejsce

Pierwsze dni w liceum - przyjemność czy koszmar?

Nowa szkoła, nauczyciele, koledzy oraz dużo więcej nauki - nikt przecież nie powiedział, że w liceum będzie łatwo.

Pierwszoklasiści z I LO im. KEN w Sanoku mają już za sobą pierwszy tydzień w szkole. Uczniowie z klasy 1b zapytani jak podoba się im nowa szkoła odpowiadają: - Jest fajnie.

Trudno powiedzieć jak oceniają liceum. Potrzeba czasu, by zdążyli się zaaklimatyzować. Każdy z nich wybrał tę szkołę z innych powodów. Jednych zachęciło doświadczenie starszego rodzeństwa, drudzy zawsze marzyli o tym liceum, a jeszcze inni zdecydowali się, ponieważ poziom nauczania jest wysoki. Przed nimi nowe zadania, przede wszystkim dużo więcej pracy. To nie szkoła podstawowa czy gimnazjum, na finiszu czeka ich przecież matura. Nie chodzi tylko o to, aby ją zdać, ale przede wszystkim napisać na takim poziomie, by dostać się na studia.

Co na temat nowej szkoły mówią pierwszoklasiści?

- Czuje się tu dobrze. Mimo tego, że wszystko jest dla mnie jeszcze prawie obce, to już jestem pewna, iż o takiej właśnie szkole marzyłam. Chcę mieć dobry start w przyszłość, a to liceum daje mi taką możliwość - stwierdza Jola Wijas, jedna z pierwszoklasistek.

- W nowej klasie każdy na początku czuje się nieswojo. Wokół mnóstwo nowych twarzy - jednym słowem często chce się wykrzyknąć: „Obco mi tu!” Z drugiej strony jednak, znalezienie się w nowym środowisku daje możliwość poznania naprawdę ciekawych ludzi. Moja klasa jest naprawdę bardzo miła, chociaż nawet jeszcze się nie znamy to już rodzą się miedzy nami przyjaźnie. Zawsze marzyłam o dostaniu się do tego liceum. Musze przyznać, że kontynuuje tradycje rodzinne - wcześniej chodził tu mój brat i kuzyn - dodaje Gosia z 1b.

Psycholog Alicja Barcikowska twierdzi, że liceum to czas, kiedy stajemy się dojrzalsi, zaczynamy patrzeć inaczej na wiele spraw, kształtujemy swoją osobowość i zmieniamy poglądy. Tutaj spotykamy się z różnymi ludźmi, którzy mają na nas różny wpływ - dobry lub zły. Wybór odpowiedniego liceum ma wpływ na rozwój kariery ucznia.

Pierwszoklasiści z I LO w Sanoku są zadowoleni. To szkoła z tradycjami, a wykwalifikowani nauczyciele potrafią w naprawdę rzetelny sposób przekazać uczniom wiedzę. Od każdego z uczniów zależy, jaką szkołę wybierze. Warto pamiętać jednak o łacińskiej maksymie: "nie uczymy się dla szkoły, lecz dla życia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

...
  • ...
  • 04.09.2010 17:17

Jestem po trzecim dniu spędzonym w nowej szkole (LO)...
jest obco, klasa dość fajna, nauczyciele ...mniej.
wiem, ze ie zbyt optymistyczny jest moj komentarz,ale naprawde jest zle ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

wow xd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też jestem w I klasie LO. Łatwo nie jest, ale po tych 3 miesiącach wiem, że mimo wszysto jest grejt ;) I chyba nie cofnęłabym się do podstawówki (na dzień dzisiejszy) ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no ja wysłałem na twój buziaczkowy adres ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie.. nic nie dostałam;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

mailik doszedł? ;-) jakby co ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

jasne;-))) wal jak w dym ;-) czasami mam przerwy w sieci, ale pod telefonem 24 na dobę ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak bede mieć doła to zwrócę sie do Ciebie o pomoc ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

to superesik ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adrian teraz to mnie nastawiłeś pozytywnie na maxa ;D dzięki ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.