Facebook Google+ Twitter

Pierwsze efekty strajku nauczycieli z ZNP

Środa, 27 listopada 2013 roku, przyniosła pierwsze efekty sobotniego strajku nauczycieli zrzeszonych w Związku Nauczycielstwa Polskiego, w którym wzięło udział ponad 20 tysięcy osób.

Nauczycieli z ZNP mogą być zadowoleni z efektów swojego protestu. / Fot. Krzysztof KrzakJednym z postulatów manifestujących w Warszawie pedagogów było wycofanie się rządu z planowanych zmian w Ustawie o systemie oświaty. Zakładały one możliwość przejmowania i prowadzenia placówek oświatowych przez różne podmioty prawne (w tym także związki komunalne) oraz fizyczne bez względu na liczbę uczniów lub słuchaczy.

27 listopada br. zebrała się podkomisja nadzwyczajna zajmująca się nowelizacją Ustawy o systemie oświaty. Z wynikami tego posiedzenia można zapoznać się na stronie internetowej Związku Nauczycielstwa Polskiego. W zamieszczonym tam komunikacie czytamy: "Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia pilnego rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw przyjęła postulaty Związku Nauczycielstwa Polskiego w sprawie wycofania z projektu ustawy zapisów dotyczących przekazywania szkół i placówek do prowadzenia związkom międzygminnym lub związkom powiatów, zatrudniania w szkołach podstawowych nauczycieli na zasadach określonych w Kodeksie pracy (osoby wspierające nauczycieli), a także przyjęła wniosek ZNP o doprecyzowanie zapisu dotyczącego zatrudniania w przedszkolach nauczycieli bez kwalifikacji (zgodnie z decyzją Podkomisji Minister Edukacji Narodowej do 2 grudnia br. ma przedstawić nowe brzmienie artykułu)".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dziękuję za doniesienia z frontu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.