Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22419 miejsce

Pierwsze foty za płoty

"Dyplomy 2007/2008" - taki tytuł nosi wystawa otwarta w piątkowy wieczór w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jej bohaterami są absolwenci łódzkiej WSSiP i ich prace.

Wernisażowa publiczność ogląda prace Agaty Woźniakowskiej / Fot. Krzysztof KrzakFotografie zaprezentowane na wystawie w Ostrowcu Świętokrzyskim są pracami dyplomowymi absolwentów Wydziału Filmu i Fotografii tej uczelni z roku akademickiego 2007/2008. Znajdują się wśród nich: Agata Woźniakowska, Joanna Kata, Karolina Synowiecka, Monika Brycht, Piotr Ragankiewicz, Bartosz Filipczak, Tomasz Kula, Szymon Świętochowski, Krzysztof Olędzki i Marcin Filipek. Promotorami ich dokonań byli: prof. Mirosław Araszewski, dr Piotr Komorowski i dr Sergiusz Sachno.

W czasie wernisażu prof. Araszewski zwracał uwagę oglądających na różnorodność fotogramów zarówno pod względem pomysłowości, jak i realizacji wybranych tematów. - Są kreatywni - mówił o swoich byłych studentach, nieobecnych na otwarciu wystawy, bo "rozjechali się po świecie". - A my jesteśmy w szkole po to, by cytując klasyka, mówić im "nie idźcie tą drogą", jeśli chcą gdzieś zboczyć.

Natomiast Sergiusz Sachno dodawał, że szkoła służy pewnej zabawie na planie, w studio. - Nawet jeśli sesja fotograficzna jest męcząca (a tak się zdarza, zwłaszcza podczas aranżacji parateatralnych, których wiele wśród prezentowanych prac), to jest to przyjemne zmęczenie - mówił Sachno.Promotorzy prac studentów (od lewej): Mirosłąw Araszewski i Sergiusz Sachno / Fot. Krzysztof Krzak

Prace Szymona Świętochowskiego "na pniu" kupiły światowe agencje reklamowe / Fot. Krzysztof KrzakWykładowcy interesują się losami swych wychowanków. Wiedzą na przykład, że Szymon Świętochowski, autor typowo komercyjnych zdjęć reklamowych zdobył Złoty Medal na konkursie fotografii tego typu w Cannes i dziś tworzy dla światowych agencji reklamowych. A Piotra Ragankiewicza już na III roku studiów zaangażowały agencje castingowe dla modelek i aktorów oraz szkoły tańca. Wydaje się, że w przyszłości nieraz jeszcze będziemy mieli okazję poznać dokonania, już w pełni profesjonalne, wychowanków tej artystycznej uczelni z Łodzi.

Ostrowiecka publiczność zetknęła się z pracami tych młodych artystów po raz wtóry - latem minionego roku podczas Pikniku Gombrowiczowskiego zaprezentowali oni swe prace na wystawie "Czasy Jaśnie Panicza".

***
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi to jedna z nielicznych w Polsce prywatnych szkół artystycznych. Kształci utalentowaną młodzież na takich kierunkach, jak wzornictwo, architektura czy komunikacja wizualna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Miałem być, ale mecz...

Plus za artykuł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za interesującą relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.