Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsze foty za płoty

Redakcja
Wernisażowa publiczność ogląda prace Agaty Woźniakowskiej
Wernisażowa publiczność ogląda prace Agaty Woźniakowskiej Krzysztof Krzak
"Dyplomy 2007/2008" - taki tytuł nosi wystawa otwarta w piątkowy wieczór w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jej bohaterami są absolwenci łódzkiej WSSiP i ich prace.

Fotografie zaprezentowane na wystawie w Ostrowcu Świętokrzyskim są pracami dyplomowymi absolwentów Wydziału Filmu i Fotografii tej uczelni z roku akademickiego 2007/2008. Znajdują się wśród nich: Agata Woźniakowska, Joanna Kata, Karolina Synowiecka, Monika Brycht, Piotr Ragankiewicz, Bartosz Filipczak, Tomasz Kula, Szymon Świętochowski, Krzysztof Olędzki i Marcin Filipek. Promotorami ich dokonań byli: prof. Mirosław Araszewski, dr Piotr Komorowski i dr Sergiusz Sachno.

W czasie wernisażu prof. Araszewski zwracał uwagę oglądających na różnorodność fotogramów zarówno pod względem pomysłowości, jak i realizacji wybranych tematów. - Są kreatywni - mówił o swoich byłych studentach, nieobecnych na otwarciu wystawy, bo "rozjechali się po świecie". - A my jesteśmy w szkole po to, by cytując klasyka, mówić im "nie idźcie tą drogą", jeśli chcą gdzieś zboczyć.

Natomiast Sergiusz Sachno dodawał, że szkoła służy pewnej zabawie na planie, w studio. - Nawet jeśli sesja fotograficzna jest męcząca (a tak się zdarza, zwłaszcza podczas aranżacji parateatralnych, których wiele wśród prezentowanych prac), to jest to przyjemne zmęczenie - mówił Sachno.

Wykładowcy interesują się losami swych wychowanków. Wiedzą na przykład, że Szymon Świętochowski, autor typowo komercyjnych zdjęć reklamowych zdobył Złoty Medal na konkursie fotografii tego typu w Cannes i dziś tworzy dla światowych agencji reklamowych. A Piotra Ragankiewicza już na III roku studiów zaangażowały agencje castingowe dla modelek i aktorów oraz szkoły tańca. Wydaje się, że w przyszłości nieraz jeszcze będziemy mieli okazję poznać dokonania, już w pełni profesjonalne, wychowanków tej artystycznej uczelni z Łodzi.

Ostrowiecka publiczność zetknęła się z pracami tych młodych artystów po raz wtóry - latem minionego roku podczas Pikniku Gombrowiczowskiego zaprezentowali oni swe prace na wystawie "Czasy Jaśnie Panicza".

***
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi to jedna z nielicznych w Polsce prywatnych szkół artystycznych. Kształci utalentowaną młodzież na takich kierunkach, jak wzornictwo, architektura czy komunikacja wizualna.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto