Facebook Google+ Twitter

Pierwsze inkubatory przedsiębiorczości w Łodzi

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-09-17 08:39

Łódzka firma Coba Solutions jako pierwsza skorzysta z możliwości, które daje otworzony dwa tygodnie temu inkubator w Łódzkim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Dubois 114/116.

Coba Solutions zajmuje się zaawansowanymi technologiami informatycznymi dla biznesu. Spółka opracowała m.in. program wspomagający zarządzanie firmami. Liczy na to, że preferencyjne warunki wynajmu pomieszczeń oferowane przez inkubator pozwolą na dalszy rozwój.

W październiku zacznie działać inkubator "Arterion" Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości i Nauki. Głównym sponsorem fundacji jest Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna. W mieszczącej się w zrewitalizowanych budynkach po starej farbiarni przy ul. Pomorskiej 83/85 powstaje 40 nowoczesnych, w pełni wyposażonych w sprzęt pomieszczeń biurowych, 2 hale produkcyjne, 3 sale konferencyjne oraz profesjonalnie wyposażone studio telewizyjne, a w przyszłości także radiowe.

Inkubator ma specjalizować się w przedsięwzięciach multimedialnych i hi-tech. Ma ułatwić wejście na rynek osobom, które mają pomysł na biznes, ale nie dysponują własnym zapleczem technicznym i finansowym. - Przez trzy lata inkubacji firmy będą miały preferencyjne stawki wynajmu powierzchni, dostęp do wyposażenia i najnowszych technologii, a także wsparcie doradców - wyjaśnia Jakub Poteraj, przedstawiciel inkubatora.

Jedną z pierwszych firm zainteresowanych wstąpieniem do inkubatora jest spółka Fabryka Mediów, która planuje uruchomienie radiowego i telewizyjnego kanału edukacyjno-poradnikowego nadawanego przez satelitę. - Grupą docelową tych dwóch uzupełniających się projektów medialnych jest młodzież w wieku 15 - 30 lat - mówi Marcin Pampuch, prezes Fabryki Mediów. Start kanału telewizyjnego zaplanowano na wrzesień 2008 r.
LR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.