Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16905 miejsce

Pierwsze kino w Polsce - ponowne otwarcie!

Czy wiecie, że w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 120 w 1899 r. bracia Krzemińscy otworzyli pierwsze, stałe kino w Polsce? Na cześć tego wydarzenia powstał filmowy hotel Stare Kino. Teraz właściciele obiektu reaktywują dawne kino.

Hotel Stare Kino w centrum Łodzi powstał w miejscu pierwszego kina na ziemiach polskich. / Fot. Hotel Stare KinoWraz z Kino Tatry i Transatlantyk Festivalem, serdecznie zapraszamy na OFICJALNE OTWARCIE kameralnego i klimatycznego kina, które w 1899 r. mieściło się właśnie na ul. Piotrkowskiej 120 w Łodzi.

Jako jedni z nielicznych, będziecie mogli obejrzeć POKAZ PREMIEROWY, w trakcie którego wyświetlane będą 3 kroniki filmowe. A projekcję umili Wam pyszny poczęstunek!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny ale obowiązuje rezerwacja miejsc. UWAGA: ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, ze względów organizacyjnych wstęp wyłącznie dla zarejestrowanych uczestników. Zarezerwować miejsca można pisząc na adres booking@cinemahotel.pl lub dzwoniąc pod numer +48 42 207 27 27 lub 880 222 100.

"Gabinet Iluzji", bo taką nazwę nosiło kino założone przez braci Krzemińskich, było popularną rozrywką wśród łódzkich fabrykantów.To tutaj stanął pierwszy kinematograf w Polsce. Mamy nadzieję, że nasze klimatyczne kino będzie teraz waszą, ulubioną formą spędzania wolnego czasu.

Zachęcamy do dołączenia w wydarzeniu na FB https://www.facebook.com/events/1681574502055515/ oraz zapraszamy na naszą stronę internetową www.cinemahotel.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.