Facebook Google+ Twitter

Pierwsze małżeństwo osób tej samej płci w Nowej Zelandii

19 sierpnia odbyła się ceremonia zaślubin dwóch pań - Tash Vitali i Melissy Ray: „Świat jest wciąż niebezpiecznym miejscem dla gejów. Dziękujemy Bogu, że nie jest to już prawdą w Nowej Zelandii”.

 / Fot. JeffpwTym samym Nowa Zelandia stała się pierwszym krajem w regionie i 14. na świecie, gdzie tego typu małżeństwa są legalne. Dziś „z tej okazji” mają skorzystać kolejne szczęśliwe pary. Na ślubnym kobiercu stanie ich aż 31.

Do historii przeszła już ceremonia dwóch homoseksualistek. Panie Tash Vitali i Melissa Ray jako jedne z pierwszych zalegalizowały swój związek. Wygrały one także konkurs radiowy, dzięki czemu uzyskały zwrot wszelkich kosztów, jakie musiałyby zapłacić za uroczystość.

Wielebny Matt Tittle, który udzielał im ślubu, przejmująco skomentował całą sytuację: „Świat jest wciąż niebezpiecznym, nawet śmiertelnie niebezpiecznym, miejscem dla gejów, ludzi biseksualnych i transseksualnych. Dziękujemy Bogu, że nie jest to już prawdą w Nowej Zelandii”.

Zawieranie „homomałżeństw” stało się legalne po tym, jak parlament przyjął 17 kwietnia projekt ustawy, aprobując jednocześnie odpowiednie poprawki do dotychczasowych przepisów o małżeństwach z 1955 roku. Ustawę podpisał następnie gubernator i weszła ona w życie 19 sierpnia 2013 roku.

Nie obyło się bez protestów. Przeciwnicy wskazywali, że jest to „aroganckim aktem kulturowego wandalizmu” wprowadzonym wbrew opinii społecznej. Tak określiła zmiany w prawodawstwie m.in. organizacja "Family First".

Z nowych przepisów pragną skorzystać także inne pary. Według organizacji Australian Marriage Equality Group do Nowej Zelandii ma przybyć ponad 1000 australijskich par. Wezmą one ślub, pomimo że nie będzie on uznany w ich kraju.

Pierwszym państwem, gdzie małżeństwa osób tej samej płci stały się faktem, była Holandia. Do zalegalizowania związków doszło już w 2001 roku. Kolejnym państwem, które zdecydowało się na podobny krok, była Belgia. W 2003 roku pary mogły stanąć na ślubnym kobiercu. Ponadto tu postanowiono pójść jeszcze dalej. W 2006 roku przyznano homomałżeństwom prawa adopcyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Proszę państwa - przypominam po raz nie wiem już który , werset z listu apostoła Pawła do Rzymian . 1, 16 - Nie wstydzę się ewangelii , gdyż jest ona mocą Boża, sprowadzającą zbawienie na każdego wierzącego który naprawdę wierzy najpierw żyda , a potem na Greka . Ukazuje się w niej sprawiedliwość Boża z wiary w wiarę , tak jak to jest napisanie : a sprawiedliwy dzięki wierze , żyć będzie . Objawia się gniew Boży z nieba na wszelka, bezbożność i nie prawość ludzi , którzy swoja przewrotnością dławiąc prawdę. To bowiem , co można wiedzieć o Bogu zostało im objawione . Sam Bóg przecież im to objawił . Poprzez to bowiem , co zostało stworzone , gdy świat zaczął istnieć , poznaje się to , co w Nim niewidzialne , łącznie z Jego odwieczna, mocą i Bóstwem . Tak więc nie maja już żadnej wymówki . Choć bowiem poznali Boga , to jednak nie oddali Mu chwały jako Bogu i nie złożyli Mu dziękczynienia , lecz w swych pomysłach utracili wszelkie rozeznanie , a ich nierozumne serce znalazło się w ciemnościach . i tak podając się za mądrych , stali się głupimi . Majestat nieprzemijającego Boga zamienili na obraz przedstawiający zniszczalnego człowieka , ptaki , zwierzęta czworonożne i płazy . Dlatego też wydał ich Bóg poprzez żądzę ich serc na łup nieczystych pożądliwości , aby sami zhańbili własne ciała , ci , co prawdę Boża zamienili na kłamstwo i czcili stworzenie oraz służyli jemu , a nie Stwórcy , który jest błogosławiony na wieki.Amen. Dlatego oddal ich Bóg we władanie bezwstydnym chuciom . Kobiety ich bowiem zamieniły stosunki naturalne na obcowanie przeciwne naturze . Podobnie też i mężczyźni , zaniechawszy naturalnego współżycia z kobietami , zapłonęli wzajemnym do siebie pożądaniem : mężczyźni uprawiali bezwstyd z mężczyznami i tak sami na siebie ściągnęli zapłatę za swoje zboczenia. Tak więc ponieważ nie doszli do wniosku , że trzeba poznać Boga , wydał ich Bóg na pastwę przewrotnych myśli , aby czynili to , czego nie powinno się czynić . Byli wiec pełni wszelkiej nieprawości , złości , chciwości , niegodziwości , zazdrości , zabójstw , kłótni , podstępu , złośliwości . Stali się potwarcami , oszczercami , znienawidzili Boga , popadli w zuchwałość , pychę , chełpliwość .itd. 30 . A szczególnie 23-29. Sedno dno w 26 i 27. Zapraszam szczerze zainteresowanych prawda do Pisma Świętego. Szczęść Boże.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Budująca wiadomość, tolerancja powoli przebija się na tym, szczególnie w tych kwestiach nienawistnym, świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i fajnie. Przyjemna przeciwwaga dla krajów barbarzyńskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to się rozszerza

Komentarz został ukrytyrozwiń

"..... a teraz niech jedno z was nałoży żonie obrączkę", przypomniał mi się humor sprzed lat , kiedy ksiądz udzielał ślubu parze hipisów. Teraz to już nie humor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.