70050 miejsce

Pierwsze mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów za nami

We wtorek rozpoczęła się faza grupowa Ligi Mistrzów. Swoje mecze wygrały Bayern Monachium, VfL Wolfsburg, Manchester United, Real Madryt, AC Milan i Chelsea Londyn.

Kad z meczu Juventus-Girondins Bordeaux / Fot. PAPJuventus Turyn zaledwie zremisował 1:1 z mistrzami Francji, Girondins Bordeaux przed własną publicznością. Zespół Ciro Ferrary był drużyną przeważającą, jednak nie udało się piłkarzom "Starej Damy" zdobyć bramki na wagę zwycięstwa. Bramkę dla gospodarzy, po podaniu od Cannavaro strzelił Vincenzo Iaquinta w 63. minucie. Wyrównującego gola, dwanaście minut później zdobył Jaroslav Plasil. Po stracie gola, Juve rzuciło się do ataku, jednak piłkarze nie zdołali pokonać bramkarza Bordeaux.

W drugim spotkaniu grupy A, Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Maccabi Hajfa. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, mimo wielu sytuacji stworzonych przez piłkarzy Louisa van Gaala. Pierwszego gola z 13 m strzelił Daniel van Buyten, po podaniu od Anatolija Tymoszczuka. Na listę strzelców wpisał się też dwukrotnie 20-letni Thomas Mueller, który najpierw pokonał bramkarza izraelskiego klubu strzałem po ziemi z 18 metrów, a później po dograniu od Mario Gomeza, wpakował piłkę do siatki.

Wolfsburg został liderem grupy B, pokonując 3:1 na własnym stadionie CSKA Moskwa. Hat-tricka zaliczył Grafite. Przed przerwą, mistrzowie Niemiec wykorzystali błędy zawodników drużyny Juande Ramosa, strzelając dwa gole w 35. i 40. minucie. W drugiej połowie CSKA zdobyło kontaktowego gola, jednak na trzy minuty przed końcem meczu, strzałem z półobrotu popisał się Brazylijczyk Grafite i Wolfsburg mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

W drugim spotkaniu w tej grupie, Manchester United wygrał na wyjeździe z Beskitasem Stambuł. Jedynego gola w 77. minucie strzelił Paul Scholes, który dobił piłkę po strzale Naniego. "Czerwone diabły" oddały czternaście strzałów na bramkę, z czego tylko siedem celnych.