Facebook Google+ Twitter

Pierwsze Pole Disc Golfa w regionie świętokrzyskim.

W Polsce od kilku już lat poszerza się grono pasjonatów disc golfa, którzy właśnie zyskali nowy obiekt do uprawiania tej dyscypliny. W kwietniu br. powstało pierwsze w regionie świętokrzyskim profesjonalne Pole do Disc Golfa.

Disc Golf to w Polsce co raz bardziej popularny sposób spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Gra jest bardzo znana w Ameryce, gdzie pojawiła się już w latach 20-tych XX wieku. Dziś w Stanach Zjednoczonych znajduje się ok. 4500 oficjalnie zarejestrowanych pól do gry i coraz więcej powstaje ich także w Europie.
W Polsce od kilku już lat poszerza się grono pasjonatów disc golfa, którzy właśnie zyskali nowy obiekt do uprawiania tej dyscypliny. W kwietniu br. powstało pierwsze w regionie świętokrzyskim profesjonalne Pole do tej gry. Znajduje się na skraju Parku Krajobrazowego Cisowsko - Orłowińskiego w miejscowości Rembów. Mieszcząca się na skraju Parku Agroturystyka Grynwald postanowiła uatrakcyjnić pobyt swoich gości poprzez stworzenie i udostępnienie nowej disc golfowej trasy. Trasa stworzona jest z dziewięciu torów i wykorzystuje naturalne piękno tutejszego Parku.Tablica Informacyjna przedstawiająca Pole do gry w Disc Golf. / Fot. Marcin Jedynak Architekt Piotr Juzwa, pasjonat disc golfa i Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Disc Golfa, wykorzystał w projekcje trasy niedoceniane wcześniej zielone obszary ośrodka. Naturalne korytarze do gry w disc golfa podkreślają wspaniałe walory krajobrazowe terenu. Poszczególne tory do gry wpasowują się w zróżnicowaną rzeźbę terenu i wymuszają na graczach kwalifikowane rzuty dyskiem. Trasa przechodzi poprzez rozmaite zakątki, wśród których wyróżniają się wyjątkowe w swojej formie drzewa, pagórki, dołki, jak również także niezwykły piaskowy krater po starej kopalni piachu. Tego typu ustawienie trasy tworzy interesującą scenografię dla każdego gracza. Tak zaprojektowana i zrealizowana trasa disc golfa staje się atrakcyjna tak dla amatorów, pasjonatów, jak i zawodowych graczy z kraju i ze świata.
Rembowskie Pole do gry w Disc Golfa może być także niezwykłym i oryginalnym elementem promocji tej części regionu świętokrzyskiego. Całe pole disc golfa obecne w Agroturystyce Grynwald liczy 579 metrów i rozmieszczone jest na dwóch obszarach. W południowej część ośrodka zdominowanej przez sosnowy las zostało umieszczone siedem koszy. Dwa kolejne zostały ustawione w północnej części ośrodka, w stumetrowym kraterze Kosze Cardinal Target Disc Golf na polu Disc Golfa w Rembowie. / Fot. Marcin Jedynakpo starej kopalni piachu. Dostawcą niezbędnego sprzętu do gry w Disc Golf jest krakowska firma Poldyskgolf. Dziewięć pomarańczowych koszy Cardinal Target Disc Golf udostępnionych przez Poldyskgolf wyróżnia się wśród drzew i przyciąga uwagę gości.
Inauguracja pierwszego w regionie świętokrzyskim Pola do Disc Golfa miała miejsce 23 kwietnia b.r. podczas turnieju GrynwaldRozgrywki II Turnieju Polskiej Ligi Disc Golfa podczas Grynwald Open 2016 / Fot. Barbara Wojsa Open, odbywającego się w ramach II. rozgrywki ligowej Polskiej Ligi Disc Golfa. W imprezie uczestniczyło 23 zawodników z całej Polski. Stworzona trasa Disc Golfa powiększyła atrakcyjność ośrodka rekreacyjnego wypoczynkowego jakim jest Agroturystyka Grynwald. Pole jest dostępne nieodpłatnie dla wszystkich gości przebywających w agroturystyce.
Gra w disc golfa to dla rodzin okazja do wspólnego spędzania wolnego czasu. Gry w disc golfa łatwo się nauczyć i może ona być aktywną formą rozrywki albo nawet hobby dla całej rodziny. To forma rekreacji, w której udoskonalanie własnych rzutów do kosza wymaga koncentracji, koordynacji ciała i wzroku, równowagi, siły, precyzji wpływa również na pohamowanie złych emocji i wyzwolenie nowych, pozytywnych. Nowa trasa disc golfa może stać się także innowacyjnym elementem programów edukacyjnych Zielonej Szkoły, wykorzystujących już od dawna walory przyrodnicze Agroturystyki Grynwald.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.