Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

406 miejsce

Pierwsze polskie tytuły 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego

W tym roku Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się już po raz 33! W programie pojawią się m.in. produkcje polskie oraz będące efektem międzynarodowej współpracy, stworzone z udziałem polskich filmowców.

"Czuwaj" ("Be Prepared"), reż. Robert Gliński, Polska, 2017 – Konkurs Międzynarodowy

 / Fot. materiały prasoweThriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. Kolejny krok po „Sali samobójców” na drodze w poszukiwaniu prawdy o tym, co dziś kieruje wyborami młodych.


"Pewnego razu w listopadzie…" ("Once Upon a Time in November"), reż. Andrzej Jakimowski, Polska, 2017 – Konkurs Międzynarodowy

 / Fot. materiały prasoweHistoria matki i syna, którzy w wyniku eksmisji w listopadzie 2013 roku tracą mieszkanie. Opowieść rozgrywa się na tle rzeczywistych wydarzeń, z wykorzystaniem materiałów dokumentalnych z zamieszek oraz z marszu nacjonalistów.


"Pomiędzy słowami" ("Beyond Words"), reż. Urszula Antoniak, Polska, Holandia, 2017 – Konkurs Międzynarodowy

 / Fot. materiały prasoweMichael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałkiem. Kiedy spotyka swojego ojca, którego nigdy nie widział, zdaje sobie sprawę ze swego wyobcowania.


"Człowiek z magicznym pudełkiem" ("A Man with a Magic Box"), reż. Bodo Kox, Polska, 2017 – Konkurs 1-2

 / Fot. materiały prasoweWarszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było wczoraj… Dotknięty amnezją bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji.


"Catalina" ("Catalina"), reż. Denijal Hasanović, Polska, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, 2017 – Konkurs 1-2

 / Fot. materiały prasoweKolumbijka Catalina studiuje prawo w Paryżu. By przedłużyć swój pobyt we Francji, pisze pracę naukową, która jej to umożliwi. W poszukiwaniu materiałów do pracy jedzie do Sarajewa, gdzie mieści się archiwum Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii. Film bośniackiego reżysera, który ukończył szkołę filmową w Łodzi. W jednej z głównych ról zobaczymy Andrzeja Chyrę.


"Hugo" ("Hugo"), reż. Wojciech Klimala i Mateusz Wajda, Polska, 2017 – Konkurs Filmów Dokumentalnych

 / Fot. materiały prasoweZdzisław Misiak, znany jako Dzidek, emerytowany król parków rozrywki, mieszka z 7-letnim wnukiem Hugo Huangiem w przyczepie kempingowej. Polska matka chłopca nie żyje, a chiński ojciec odsiaduje w hiszpańskim więzieniu wyrok za handel ludźmi. Słodko-gorzka historia o niezwykłej relacji dziadka i wnuka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.