Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21543 miejsce

Pierwsze przemówienie Baracka Obamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-05 10:24

Prezydent elekt USA Barack Obama zapowiedział, że będzie prezydentem wszystkich Amerykanów. Obama zapowiedział odnowienie sojuszy z przyjaciółmi Waszyngtonu i ostrzegł jego wrogów. Przestrzegł też przed nadmiernymi oczekiwaniami związanymi z jego prezydenturą.

Barack Obama pogratulował Johnowi McCainowi, wyraził szacunek dla jego odwagi i bezinteresowności oraz podziękował za służbę dla kraju. Jego zwolenników zapewnił, że będzie także ich prezydentem.

Obama starał się obniżyć oczekiwania związane z jego prezydentura. - Przed nami długa droga. Może nie dotrzemy do celu w jeden rok czy w jedną kadencję. Ale wierzę, że tam dotrzemy - mówił.
Obama dodał, że ma świadomość iż wybory w Stanach Zjednoczonych były obserwowane za granicą. - Do tych, którzy chcą zburzyć świat mówię - pokonamy was. Do tych, którzy chcą pokoju i bezpieczeństwa mówię - poprzemy was - powiedział.

Obama zapewnił, że Ameryka będzie dawać światu przykład nie swoją potęgą militarną czy finansową, ale wiernością ideałów demokracji, wolności, szans i niezachwianej nadziei.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.