Pierwsze punkty Grzegorza Guzika. "To był dobry bieg"

Grzegorz Guzik zdobył swoje pierwsze punkty w biathlonowym Pucharze Świata. W Oberhofie Polak zajął 26. miejsce, dotąd jego najlepszym wynikiem była 55. pozycja.

/ Fot. AndreazeNa Mistrzostwach Polski Guzik zdobył dwa złote medale - już wtedy było widać, że forma polskiego biathlonisty idzie w górę. W niemieckim Oberhofie Grzegorz zajął 26. miejsce, znacznie poprawiając swój najlepszy dotąd rezultat. Gdyby nie pudło na ostatnim strzelaniu, miałby szansę na pierwszą "20".

Punkty dla biało-czerwonych zdobył ostatnio Tomasz Sikora.... 1766 dni temu. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli tak długo czekać na polskiego biathloniste w czołówce.
Udało nam się porozmawiać z Grzegorzem Guzikiem zaraz po zawodach.

Karolina Snowarska: Podczas PŚ w Oberhofie zajął Pan 26. miejsce. To najlepszy wynik w karierze, jak podsumuje Pan te zawody?

Grzegorz Guzik: Bieg od samego początku był bardzo spokojny, na strzelnicy mimo silnego wiatru, oddałem 9/10 celnych strzałów. Mimo jednego pudła jestem bardzo zadowolony z wyniku. W końcu 26. miejsce to moje najlepsze miejsce w PŚ.

Karolina Snowarska: Czy ma Pan poczucie, że w końcu została przerwana zła passa naszego męskiego biathlonu?

Grzegorz Guzik: Mam taką nadzieję, że coś w końcu się zmieni. Taki start, wynik, jak dzisiaj, przywraca nadzieję, że jednak można.

Karolina Snowarska: Już na Mistrzostwach Polski pokazał się Pan z bardzo dobrej strony, zdobywając dwa złote medale. Traktował Pan krajowe zawody, jako takie przetarcie, przed PŚ, czy jednak była rywalizacja na 100%?

Grzegorz Guzik: Mistrzostwa Polski traktowałem poważnie i starałem się pokazać tam, z jak najlepszej strony. Udało się i bardzo się z tego cieszę. Takie starty to też fajne przetarcie pomiędzy jednym, a drugim trymestrem Pucharu Świata.

Karolina Snowarska: W sobotę odbędzie się bieg pościgowy, jakie stawia sobie Pan cele, zadania na ten dzień?

Grzegorz Guzik: Jeszcze nie myślę o biegu pościgowym. Nie stawiam sobie żadnych celów na ten bieg. Chciałbym po prostu go dobrze odpracować na trasie i strzelnicy, a jaki będzie wynik, to zobaczymy.

Karolina Snowarska: Po dokładnie 1766 dniach polski biathlonista zdobył punkty PŚ. Kawał czasu....

Grzegorz Guzik: Bardzo się z tego cieszę, że po tylu latach mamy pucharowe punkty. Oby było ich coraz więcej.