Facebook Google+ Twitter

Pierwsze sześciolatki minister edukacji?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-10 11:53

Ministerstwo edukacji planuje, by w roku szkolnym 2009/2010 pierwsze sześciolatki poszły do szkoły. Szefowa resortu Katarzyna Hall powiedziała, że obecnie podstawówki tak uczą siedmiolatków, jakby one niczego z zerówki nie wyniosły.

Katarzyna Hall, minister edukacji narodowej. / Fot. Marek SucheckiZdaniem minister, na reformie systemu nauczania skorzystają przedszkola i samorządy, które nie będą musiały finansować obowiązkowej edukacji dzieci w wieku sześciu lat. Odblokowane zostaną w ten sposób pieniądze na edukację przedszkolną młodszych dzieci.

W przedszkolach będzie więcej miejsc i pieniędzy, podsumowała minister. Zaznaczyła, że będzie to służyć także wyrównywaniu szans edukacyjnych. Przypomniała, że jeśli chodzi o upowszechnianie edukacji przedszkolnej zajmujemy w Unii ostatnie miejsce.

Różny jest wiek rozpoczęcia nauki w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. W Luksemburgu dzieci idą do szkoły w wieku 4 lat, w wieku 5 lat - w Holandii i Wielkiej Brytanii W wieku 7 rozpoczynają naukę w szkole dzieci między innymi w Bułgarii, Szwecji i Finlandii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.