Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6560 miejsce

Pierwsze w Jaworznie polowanie na... krokodyla

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-08-19 15:49

Mieszkanka osiedla Ciężkowice w Jaworznie, spacerując po łące, natknęła się na dwa krokodyle. Jeden z gadów miał na pysku ślad po uderzeniu ostrym narzędziem, podobno jeszcze się ruszał. Drugi uciekł w zarośla.

– Nie wiemy skąd się tam wzięły, ani do kogo należały – mówi nadkom. Jacek Sowa, rzecznik prasowy jaworznickiej policji.

Fot. Dziennik ZachodniWe wskazane przez kobietę miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej, pojawiła się też policja i pełniący służbę strażnicy miejscy. Zaczęto poszukiwania zbiegłego gada. – Sprawdziliśmy około 12 kilometrów kwadratowych – mówi dowodzący akcją asp. sztab. Janusz Subel z Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. – Niestety nie udało nam się go znaleźć.

Nieżyjący gad został zapakowany do plastikowego worka i zabrany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego. Miał około 80 cm długości. Według relacji świadków, drugi krokodyl był podobnej długości.

- To pierwszy tego typu przypadek w naszym mieście - przyznał pracownik magistratu. - Co z nim zrobimy? Spróbujemy znaleźć jakieś muzeum, które zechciałoby uczynić z niego jeden z eksponatów. Jeśli to się nie uda, zostanie przeznaczony do utylizacji.

Pozostaje pytanie, do kogo należały niebezpieczne gady i czy uciekły właścicielowi czy on sam wypuścił je na wolność?

Sebastian Kuś

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

drugi wpis ale dopiero teraz to zauważyłem - skąd przy tym wpisie tag wielkopolska?? Polecam komuś lekcję geografii i to pilnie. Bo Jaworzno nijak w Wielkopolsce się nie znajduje....

Komentarz został ukrytyrozwiń

i zwierz do tej pory się nie znalazł;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.