Facebook Google+ Twitter

Pierwsze wrażenie. Nie zawsze najlepsze, nie zawsze trafione

Tylko ludzie, którzy potrafią akceptować nas takich jakimi jesteśmy, są warci zachodu.

Dwie strony

Minął dopiero rok odkąd mieszkam w Polsce. Urodziłam się w Czechach. Moja mama jest Polką a ojciec Czechem. Nie było mi łatwo. Starałam przystosować się do zachowań Polaków, akcentu i otoczenia. Jednak wielu ludzi i tak zapamiętało mnie jako dziewczynę, która się wyróżnia.

W końcu uświadomiłam sobie, że wyróżnia mnie tylko akcent, poczucie humoru i narodowość. A to nie oznacza przecież, że jestem złym człowiekiem. Poznałam tu dziewczynę, która jak się okazało jest bardzo podobna do mnie, choć jest Polką. Jej oczywiście nikt nie uważa za osobę inną, obcą.

Między Czechami i Polakami różnice są zresztą niewielkie. Różnią na chyba tylko zwyczaje i humor. Dlaczego humor? Ponieważ Czesi potrafią śmiać się sami z siebie, nawet wtedy, kiedy Polak już by się obraził. Większość Polaków uważa, że to, co obce nie jest fajne, miłe, a już na pewno nie da się z tym związać. A przecież każdy ma w sobie coś wyjątkowego, czego inni nie mają. Poza tym nie widzę większych różnic, to chyba dlatego, że Polska jest dla mnie jak druga ojczyzna.

Ludzie różnią się od siebie językami, wyglądem, tym co lubią, zwyczajami, genami i charakterem. Ale czy to znaczy, że powinniśmy starać się na siłę upodabniać do innych? Ja zawsze powtarzam moim przyjaciołom, że powinniśmy być sobą. Nie powinniśmy się zmieniać dla innych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Według ekspertow to pierwsze wrażenie jest najwarzniejsze a czy btrafione cóz ...nie mi to oceniac ty piszesz iz nie zawsze jest trafione niezły temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

teraz już wiem co to jest być wyjątkowym... być wyjątkowym znaczy się wyróżniać

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja lubię swój indywidualizm i jest mi z nim dobrze i też śmieję się nawet wtedy, gdy inni mają grobowe miny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witaj Salome, Twoim tekstem przełamujesz te bariery. I dalej wyrózniaj się uśmiechem, poczuciem humoru, radością życia. I zarażaj posępne otoczenie swoją promiennością. Wszystkiego najlepszego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za bardzo pesymistycznie patrzysz na świat :-) Myślę że nie jest tak żle. Może za mocno sie starasz? Uśmiech i pozytywne nastawienie do ludzi rozbija najgrubsze mury. Życze Ci tego uśmiechu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.