Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Pogoni Prudnik

Po sześciu porażkach na wyjeździe, Pogoń Prudnik w końcu odniosła zwycięstwo!

Piotr Tarasewicz był najlepszy na boisku w Legnicy / Fot. Mateusz BireckiPogoń Prudnik zagrała nadspodziewanie dobrze przeciwko outsiderowi II ligi - Olimpii Legnica. Gospodarze z Dolnego Śląska przegrali różnicą 60 punktów - 57:117. Dla Pogoni Prudnik jest to najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie. Nomen omen najlepszym zawodnikiem na parkiecie był legniczanin - Piotr Tarasewicz występujący w biało-niebieskich barwach prudniczan, zdobywając 33 punkty.

Olimpia Legnica - Pogoń Prudnik 57:117 (17:25, 16:24, 6:37, 18:31)
Punkty dla Pogoni zdobywali: Tarasewicz 33, M. Łakis 18, Kłuś 12, Trytek 12, T. Łakis 11, Jankowski 9, Czapla 8, Żelasko 6, Tracz 4, Belczyk 4, Franek 0.

- Pierwszą kwartę zagrali nie pewnie. Na dłużą przerwę schodzili z zapasem 8 punktów. Bardzo dobrze rozegraliśmy 3 kwartę, gdzie zagraliśmy mocno w obronie. Bardzo dobra gra Piotrka Tarasewicza, który chciał się pokazać przed własną publicznością – podsumował spotkanie Piotr Kranczoch, dyrektor Pogoni.