Facebook Google+ Twitter

Pierwsze zakupy w Porcie Łódź już w marcu

Budowa największego centrum handlowego w regionie sąsiadującego z niedawno powstałą IKEĄ zbliża się ku końcowi. Data otwarcia zostanie podana niebawem, tymczasem trwają prace wykończeniowe.

Wizualizacja Portu Łódź / Fot. IKEA Centre Polska S.AŁodzianom oddane zostanie do dyspozycji centrum handlowo-usługowe o powierzchni 127 tys. m kw 33 tys. m kw zajmuje największy w Polsce sklep IKEA, większy o 5 tys. m kw od dotychczasowego poznańskiego giganta. Budynek kompleksu powstał na planie trójkąta, a w jego sercu znajduje się ogromne patio o powierzchni 10 tys. m kw. Jak zapewnia inwestor, parterowy budynek jest dokładnie rozplanowany i przejrzysty.

W łódzkim "Porcie" znajdzie się ok. 200 sklepów oraz lokali usługowych, a wśród nich wiele znanych marek m.in.: Leroy Merlin, Saturn, H&M, Zara, Kappahl, W Biegu Cafe, Coffee Heaven, Cube Cafe. Dla zmotoryzowanych zaplanowano podziemny oraz nadziemny parking na ponad 4500 pojazdów. Inwestorzy zapewniają, że zadbali o to by centrum znalazło się w atrakcyjnym miejscu, a jego lokalizacja dobrze współgrała z siatką połączeń komunikacyjnych.
Wizualizacja Portu Łódź / Fot. IKEA Centre Polska S.A
Inwestor oraz developer Inter IKEA Centre Polska S.A, uporali się z pracami bardzo szybko. Pozwolenie na budowę centrum wydano w maju 2008, na krótki czas inwestycję wstrzymały prace archeologiczne, ale już w sierpniu na teren wjechał ciężki sprzęt. W listopadzie ubiegłego roku pierwsi goście przekroczyli drzwi sklepu IKEA. Jeśli inwestycja zakończy się w marcu, będzie to miesiąc wcześniej niż planowano.


Na podstawie:
www.uml.lodz.pl
www.iicg.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.