Facebook Google+ Twitter

Pierwszego marca w Krakowie - pierwszy Małopolski Kongres Kobiet

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-02-02 19:05

Śladem kobiet z innych miast Polski, także Małopolanki organizują w Krakowie swój pierwszy kongres, który odbędzie się w sobotę, 1 marca 2014 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Hasło przewodnie Małopolskiego Kongresu Kobiet brzmi: „Poznajmy się! Zintegrujmy! Poczujmy naszą siłę!”, a jego celem - ukazywanie dobrych praktyk, skutecznych rozwiązań oraz motywowanie kobiet do działania. Jest to wydarzenie apolityczne, udział w nim jest bezpłatny. Rejestracja na stronie internetowej http://malopolskikongreskobiet.pl.

I Małopolski Kongres Kobiet to pierwsza tego typu inicjatywa w województwie, która ma na celu tak szeroką integrację środowisk kobiecych z powiatów, gmin i miast Małopolski. Dla kilkuset Małopolanek przygotowujemy wiele ciekawych paneli tematycznych oraz artystyczne wydarzenia towarzyszące – wystawy fotograficzne: „Odzyskana kobiecość” i „Kobiety z pasją” oraz koncert: tanga Astora Piazzolli zagra zespół Airis Quartet z gościem specjalnym prof. Dorotą Imiełowską.

Kongres adresowany jest do lokalnych środowisk, osób prywatnych, przedstawicielek świata nauki, biznesu, polityki, sztuki – dla wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń i inspiracji do dalszej aktywności na rzecz kobiet mieszkających w naszym regionie. Inicjatorkom wydarzenia, stowarzyszeniu „Most Kobiet”, zależy na tym, aby tegoroczny pierwszy Kongres zgromadził jak najbardziej reprezentatywne grono małopolskich kobiet.

W trakcie całego dnia spotkań, dyskusji oraz prezentacji będą poruszane takie zagadnienia, jak zdrowie kobiety i rodziny, wzmacnianie aktywności politycznej kobiet, pokonywanie barier, godzenie ról i obowiązków, aktywizacja kobiet z regionów wiejskich, nowe technologie jako zawody przyszłości, nauka i przedsiębiorczość jako ważny obszar obecności kobiet w życiu społecznym kraju.

Kongres objęła swoim honorowym patronatem Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.
W Komitecie Honorowym Małopolskiego Kongresu Kobiet zasiadają: Małgorzata Chechlińska – Prezeska Zarządu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, Maria Flis – Prorektor UJ, Zofia Gołubiew – Dyrektorka Muzeum Narodowego w Krakowie, Ewa Lipska – Poetka i Felietonistka, Wojciech Nowak – Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Zofia Tylek – Artystka, malarka, Karolina Witek – Właścicielka Centrum Handlowego „Witek”, Krystyna Zachwatowicz-Wajdowa – Aktorka, reżyserka, scenografka teatralna i filmowa, Agnieszka Zalewska – Przewodnicząca Rady CERN.

W programie Kongresu znajdą się m. innymi:
wystąpienie przedstawicielki Stowarzyszenia Kongres Kobiet
wykład wprowadzający prof. Marii Flis (Instytut Socjologii UJ)
panel dyskusyjny – okrągły stół pod hasłem „Małopolanek portret własny” poprzedzony prezentacją w liczbach i faktach sytuacji kobiet w Małopolsce
oraz panele tematyczne:
Sięgajmy po moc.
Co kobiety powstrzymuje, a co daje siłę do realizacji celów i przekraczania barier. Czy te bariery istnieją w rzeczywistości czy tylko w naszych głowach? Mamy równe prawa – czy je egzekwujemy?
Kobiety w polityce. Wygrywamy wybory.
Jak skutecznie przygotować się do wygrania wyborów? Czym powinny się różnić kampanie wyborcze kobiet od kampanii prowadzonych przez mężczyzn?
Zdrowie kobiety.
Co każda z nas o badaniach wiedzieć powinna. Kapiący problem. Anty-ageing czyli co? Wygrać życie.
Work – life balance.
O godzeniu ról i równowadze pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym.
Poza miastem, w centrum życia.
Osiągnięcia i aktywności kobiet z obszarów wiejskich.
Z pijanym nie tańczę, czyli ZACZNIJ ŻYĆ SWOIM ŻYCIEM!
Rodzina w potrzebie: reakcja na stres, zaburzenia adaptacyjne, zespół uzależnienia od alkoholu, Gdzie szukać wsparcia
Alicja w krainie nowych technologii
O kobietach w branży IT i dla tych, które bronimy przed cyfrowym wykluczeniem.
Kobieta przedsiębiorcza, kobieta twórcza.
Współczesne biznesy kobiece – moda czy znak czasów?
Czy sport ma płeć? Kobiety i sport.
Kobiety w zarządach. Bo firmy, to także kobiety.

„Jestem przekonana – mówi Marta Stanek, prezeska stowarzyszenia „Most Kobiet” i jedna z matek-założycielek MKK - że w tym roku będzie to najważniejsze wydarzenie w Małopolsce skierowane do kobiet, godne wsparcia i propagowania, w którym warto uczestniczyć”.
O stowarzyszeniu: zarejestrowane zostało w lecie 2013, choc prace nad kongresem trwały już wcześniej. Nazwa „Most Kobiet” zawiera w swojej symbolice potrzebę łączenia różnych środowisk w celu poznawania, budowania porozumienia, współdziałania i współpracy. Most to też przechodzenie na drugi brzeg – zrozumienie drugiej strony i zamiana utartych schematów myślenia.

Rejestracja na Kongres: http://malopolskikongreskobiet.pl
Odwiedź nas i polub na FB: https://www.facebook.com/malopolskikongreskobiet?ref=hl
(Joanna Kongstad)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.