Facebook Google+ Twitter

Pierwszomajowy pochód OPZZ i SLD przeszedł ulicami Warszawy

"Dawno sytuacja nie była tak zła i dawno lewica nie była tak silna. Dziś jest nas 15 tysięcy. Za rok będzie 50, a za trzy lata miliony głosów w urnach. Dziś nadzieją jest kolor czerwony" - powiedział Leszek Miller na rozpoczęcie pochodu pierwszomajowego w stolicy.

1 z 20 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Tomasz Bidermann
Fot. Tomasz Bidermann

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 02.05.2012 18:47

1 maja to święto pracujących a ze przywłaszczyli je sobie komuniści i socjaliści to nie wina święta...nigdy nie byłem na 1 maja ale może w przyszłym roku sobie póję no oczywiście nie w pochodzie z politykami {całą zgrają nie tylko SLD ..}bo to towarzystwo wzajemnej adoracji tu niby sie kłócą a w cieniu piją razem wódkę i śmieją sie z głupków!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 02.05.2012 13:48

Marsz zdychajacych czerwonych pasozytow.
Wystarczy zostawic je same sobie, jesli nie maja z kogo ssac krwi, to zdychaja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 02.05.2012 10:28

Kiedyś pytano kandydatów do PZPR ,co to jest moralność socjalistyczna? Historia dała odpowiedz: z dziwki nie powstanie cnota!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 02.05.2012 09:54

Wyglądają jak żałosne"pajacyki" - wyklęty powstań ludu ziemi ....... hihihihihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
3e
 • 3e
 • 02.05.2012 07:24

a w co ubrała się dziś katarzyna w i jej przeprzystojny kochający małżonek bartuś?
Co u krzysztofa r, sherlocka dzisiejszych czasów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Millerowi to chyba nie wierzą nawet jego właśni ludzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena K
 • Irena K
 • 01.05.2012 19:05

Kto tej czerwonej agenturze na usługach Moskwy jeszcze wierzy??; tylko nieliczne lemingi i ludzie którzy nie kochają niepodległej Polski!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozwolę sobie uzupełnić historię 1 maja opisem owych wydarzeń w Chicago:

- "przed sądem stanęło osiem osób. W tym trzej główni organizatorzy majowego wiecu i pięciu związkowców, którzy w wiecu nawet nie uczestniczyli.
Proces rozpoczął się 21 czerwca 1886 roku. Wszystkich oskarżono o zabicie policjanta, który zginął na miejscu w wyniku wybuchu. Nie podejrzewano, że w obliczu braku dowodów, oskarżeni mogą zostać skazani na surowe kary.
Mimo to, siedem osób zostało skazanych na śmierć. 11 listopada 1887 roku zostali powieszeni: Parsons, Engel, Spies i Fischer. Dzień wcześniej w celi odebrał sobie życie Louis Lingg. Pozostali skorzystali z prawa łaski i po 7 latach opuścili więzienie. Przyczyniła się do tego kampania prowadzona przez ruch robotniczy, w wyniku której wyroki zostały anulowane. Obecnie historycy podejrzewają, iż bomba została rzucona przez policyjnego agenta współpracującego z kapitanem policji Johnem Bienfieldem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda grupa ludzi, może przecież mieć swoje obrzędy. I co komu do tego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Moje Święto Pracy
 • Moje Święto Pracy
 • 01.05.2012 16:57

Międzynarodowe Święto Pracy - święto wprowadzone w 1899 roku przez Drugą Międzynarodówkę, upamiętniające strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku, obchodzone jest od 1890 roku. W Europie święto pracy obchodzimy 1 maja. W Ameryce Północnej odpowiednikiem pierwszomajowego święta jest Labour Day obchodzony w pierwszy poniedziałek września. W Australii Labour Day obchodzi się w różne dni zaleźności od stanu.

Historia
W większości krajów europejskich, w tym również i w Polsce, Święto Pracy obchodzimy 1 maja już od 1890 roku. Święto to zostało ogłoszone w 1899 roku przez stowarzyszenie partii i organizacji socjalistycznych zwanych II. Międzynarodówką. Data została wybrana na 1 maja aby upamiętnić strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku. W PRL i innych krajach socjalistycznych było to jedno z ważniejszych świąt państwowych. W tym dniu, zwanym także Świętem Klasy Robotniczej organizowało się huczne pochody, wiece i zgromadzenia, w których obecność była często obowiązkowa. Wiwatujących pozdrawiali najwyżsi działacze partyjni. Po upadku komunizmu święto to straciło na znaczeniu jednak dalej partie socjalistyczne organizują wiece, zebrania i pochody - nie tak liczne już jak kiedyś. Od 2001 roku w Europie organizuje się tak zwany EuroMayDay ( 1 maja zwany jest w krajach anglosaskich May Day ). Nie jest to raczej święto klasy robotniczej a ruch na rzecz zhumanizowania pracy i życia wszystkich ludzi pracujących. Obchody Euro May Day zapoczątkował Mediolan, w roku 2004 pomysł podchwyciła Barcelona a już rok później obchody EuroMayDay odbywały się w całej Europie. W 2005 roku EuroMayDay świętowało około 200.000 osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.