Facebook Google+ Twitter

Pierwszy duży wywiad Obamy dla prasy zagranicznej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-30 07:32

Amerykański prezydent Barack Obama udzielił pierwszego dużego wywiadu prasie zagranicznej. Przed szczytem G-20 w Londynie powiedział brytyjskiemu dziennikowi "Financial Times", że przywódcy świata muszą wyraźnie podkreślić swoją jedność dla dobra światowej gospodarki.

Barack Obama nie mógł jednak obiecać, że inne państwa G-20 będą w stanie powtórzyć w przyszłym roku nadzwyczajne wydatki, jakie podjęły w tym roku dla zwalczenia recesji. Jak powiedział, nie może nawet obiecać, że będzie w stanie przeprowadzić to w Ameryce, jeśli podatnicy uznają, że pieniądze wpompowane dotąd w banki nie uzdrowiły ich, a zaledwie utrzymały przy życiu.

Prezydent USA powiedział, że "każdy kraj "ma swoje własne rytmy polityczne", ale dodał, iż w obliczu globalnego kryzysu potrzebne jest wspólne, mocne stanowisko na rzecz pobudzenia wzrostu i walki z zasklepianiem się w protekcjonizmie.

Barack Obama starał się bagatelizować pogłoski o rozdźwiękach między USA, a głównymi "motorami" Unii Europejskiej, Niemcami i Francją, co do metod walki z recesją.

Obama powiedział, że uzgodnił już z kanclerz Merkel i prezydentem Sarkozym potrzebę zarówno większych, skoordynowanych bodźców finansowych, jak i zaostrzenia regulacji prawnych na rynkach. Jak powiedzial brytyjskiej gazecie, "prasa ma tendencje przedstawiać to jako alternatywę, „albo-albo". Ja stale powtarzam, że trzeba mieć podejście „i to - i to".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.