Facebook Google+ Twitter

Pierwszy dwukierunkowy tramwaj Swing Duo dotarł do Warszawy

Z bydgoskiej fabryki PESA dotarł dziś do stolicy pierwszy z z sześciu dwukierunkowych tramwajów Swing Duo. Będą one obsługiwać początkowy fragment nowej trasy za mostem Marii Skłodowskiej-Curie na Tarchominie.

Tramwaj PESA 120Na SWING / Fot. Mateusz Włodarczyk/Creative Commons 3.0Wagon Swing Duo przystosowany jest do dwukierunkowej jazdy. Drzwi znajdują się z obu stron pojazdu, a na jego końcach są dwie kabiny motorniczego. Do zawracania nie jest potrzebna pętla, a przy zmianie kierunku jazdy, motorniczy przesiada sę z jednego końca tramwaju na drugi.

Takie rozwiązanie zostanie zastosowane na końcówce nowej linii tramwajowej na Tarchominie, niedaleko skrzyżowania ul. Myśliborskiej i trasy dojazdowej do mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Jak podaje portal Gazeta.pl, projekt budowy dalszych odcinków tej linii ciągnie się od 2008 roku. Nadal brakuje wstępnej decyzji środowiskowej potrzebnej do wydania pozwolenia na budowę.

Obecnie na moście Marii Skłodowskiej-Curie trwają prace wykończeniowe części przeznaczonej dla tramwajów, pieszych i rowerzystów. Aby tory nie pozostawały bezużyteczne, podjęto decyzje o uruchomieniu krótkiego połączenia ze stacji metra Młociny do dwóch przystanków zaraz za mostem. Jej otwarcie ma nastąpić pod koniec roku. Obecnie trwa przetarg na 45 kolejnych niskopodłogowych tramwajów dwukierunkowych. Mają być używane podczas remontów istniejących linii czy rozbudowy tras.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.