Facebook Google+ Twitter

Pierwszy dzień 5. Międzynarodowego Festiwalu Tanga Argentyńskiego

W czwartek w stolicy rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego. Warsztaty canyengue, pokaz par zagranicznych, nostalgiczne melodie i towarzystwo z różnych części Polski i świata – to atrakcje przygotowane na ten wieczór.

Uczestnicy festiwalu na milondze powitalnej. / Fot. Weronika TrzeciakRozpoczęło się od warsztatów canyengue – szemranego tańca, które poprowadził Bogusław Dygasiewicz. Canyengue to jeden ze stylów tanga argentyńskiego, imitujący afroruchy, z wieloma ozdobnikami, który powstał w 1900 roku. Taniec ten tańczy się na ugiętych kolanach, partnerka jest pochylona i opiera się na partnerze.

O 21.30 zaczęła się powitalna milonga w Akademii Tańca Sulewskich. Uczestnicy mogli zatańczyć tradycyjne tango argentyńskie, milongi czy tango-walce. A „przygrywał” im DJ Przemek Mielcarek. Od pierwszych minut parkiet był rozgrzany do czerwoności, a to za sprawą wspaniałych melodii i uczestników, którzy tańczyli całym sobą. Było to widać w każdym geście, jak również w mimice ich twarzy. Nie był to tylko taniec, urastało to do rangi przedstawienia, którego nie powstydziłby się żaden teatr. Uczestnicy to ludzie w różnym wieku, z różnych zakątków Polski i świata, i wydawałoby się, że nic nie może ich łączyć. Tymczasem dzięki wspólnej pasji, nawiązywane są wieloletnie przyjaźnie. W tym tańcu nieważny jest wiek, czy wzrost. Partner może być młodszy i niższy od partnerki, ponieważ najważniejsza jest miłość do tanga.

– Tańczę tango argentyńskie od 10 lat. O Festiwalu dowiedziałem się od przyjaciółki, która mieszka w Poznaniu. Nie jest to mój pierwszy raz w Polsce, byłem już kilka razy, właśnie w Poznaniu i w Warszawie – powiedział Daniel Deschamps z Francji.

Kiedy wybiła północ, nastąpiło oficjalne powitanie uczestników i przedstawienie zagranicznych gości, a byli to: Mariano Bielak i Paula Gurini z Argentyny, Matteo Panero i Patricia Hilliges z Włoch oraz Aoniken Quiroga i Luna Palacios z Argentyny. Po przemówieniu nastąpił wspólny pokaz par zagranicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Przydałoby się Video z tej imprezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak też myślałam :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nóżki się rwały, niestety zabrakło umiejętności. Uczyłam się tylko tańca towarzyskiego, w tym tanga. A na parkiecie sami "wymiatacze". ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widząc tak pięknie tańczące pary zapewne i Twoje nóżki rwały się do tańca?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.