Facebook Google+ Twitter

Pierwszy dzień szkoły? - Ekscytujący!

Tak właśnie odpowiedział nam Damian - pierwszoklasista w jednej z warszawskich szkół podstawowych. Do nowego roku szkolnego optymistycznie podchodzi też dyrektorka szkoły, która zgodziła się opowiedzieć m.in. o szkolnych mundurkach.

Dziewczynki: byłyśmy bardzo zdenerwowane, najbardziej podobała nam się pani Danusia. / Fot. Rafał Andrzej SmentekCzy rozpoczęcie roku szkolnego zmieniło się od czasów, kiedy chodziliśmy do szkoły? Postanowiliśmy zobaczyć, jak swoją szkołę witają najmłodsi z uczniów, czyli pierwszoklasiści. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie. Zapytaliśmy uczniów o wrażenia z pierwszego dnia w szkole. Bardzo spodobały nam się ich pozytywne, choć lakoniczne wypowiedzi.

Na dobry początek zadawałem proste pytanie: jak ci się podoba pierwszy dzień szkoły? Krzyś bez namysłu odpowiedział - bardzo fajnie. - A twoja wychowawczyni? (zaryzykowałem) - Też fajna. - A poznałeś już swoich kolegów? - Jeszcze nie. - A czego się spodziewasz po pierwszych dniach szkoły? - Nie wiem, chyba tego, że będzie fajnie - A cieszysz się, że będziesz chodził teraz do szkoły? - Tak. - A jak myślisz, jakie lekcje będziesz najbardziej lubił? - Nie wiem... angielski już znam (!), może matematykę...

Zuzia: - Co ci się najbardziej podobało? - Ławki. / Fot. Rafał Andrzej SmentekOkazuje się więc, że nie tak łatwo wyciągnąć najpotrzebniejsze informacje od młodych uczniów, gdyż bywają oni może nie tyle zestresowani, ile bardzo rzeczowi w wydawaniu opinii. Choć niektórzy - tak jak trzy dziewczynki na zamieszczonym zdjęciu - bardzo dokładnie się przygotowywali, aby już przed kamerą zrobić jak najlepsze wrażenie. Jeśli chodzi o pierwsze spostrzeżenia, zostaliśmy zaskoczeni tym, jak bardzo pierwszakom spodobały się... ławki. Maciek i Zuzia podkreślali, że są bardzo wygodne i ładne.

Oczywiście chcieliśmy dowiedzieć się m.in. o to, jak szkoły zajęły się sprawą mundurków. Przeprowadziliśmy w tym celu krótką rozmowę z dyrektorką szkoły, p. Anną Błaszczyk:

Jan Ziółkowski: Jakie pojawiły się w ostatnich miesiącach innowacje w organizacyjnej pracy szkoły wynikające z dyrektyw ministerialnych? Chodzi o sprawy dotyczące bezpośrednio uczniów i rodziców.

Damian: Jest bardzo fajnie. Wszystko już poznałem i naprawdę to jest ekscytujące. / Fot. Rafał Andrzej SmentekAnna Błaszczyk: Nie mogę komentować rozporządzeń, które otrzymujemy do wykonania. Mogę tylko wymienić te najważniejsze, chociaż trudno powiedzieć, żeby zaszły jakieś znaczące zmiany. O mundurkach, a właściwie o "stroju szkolnym" wiedzieli wszyscy, o zmianie lektur i ocenie z religii również. Te ostatnie rozporządzenia weszły w życie w lipcu. Poza tym, poza zmianą ministra, nic szczególnego się nie wydarzyło.
Maciek: - Na co najbardziej zwróciłeś uwagę? - Na kolegów. / Fot. Rafał Andrzej Smentek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie chciałem tego obnażać w artykule, ale był to pierwszy odcinek moich kłopotów z kamerą. Wyczerpała się bateria, a obraz uzyskany z - bez obrazy - małpiatego aparatu mojego doskonałego kolegi (Rafał Smentek) miał beznadziejny dźwięk. Ale dzieci były genialne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia to screenshoty z kamery, więc nie będą lepszej jakości :-)
(+) za treść i dużą pracę włożoną w przygotowanie artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ekstra profesjonale zdjęcia haha :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.