Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17361 miejsce

Pierwszy dzień Warsaw Summer Salsa Festiwal 2010

W piątek w stolicy rozpoczął się letni festiwal salsy. Na ten niezwykły wieczór zaplanowano imprezę z pokazami par polskich i zagranicznych oraz mnóstwo dobrej zabawy do gorących rytmów.

Piątkowy pokaz krakowskiej szkoły Salsa Sabrosa. / Fot. Weronika TrzeciakW czwartek w sali balowej restauracji Szwenkier na warszawskiej Pradze odbyło się Pre-Party. Impreza zaczęła się o godz. 21. Atrakcją wieczoru były warsztaty z kizomby, które poprowadziła portugalska para Benjamin Nande & Susana Costa. Po zajęciach uczestnicy zapełnili parkiet i nie schodzili z niego do 3 nad ranem. Bawili się przy gorących rytmach salsy, bachaty i kizomby.

W piątek rozpoczęły się pierwsze warsztaty taneczne. Do wyboru uczestnicy mieli zajęcia z: contemporary salsa (dla zaawansowanych), salsa w parach (dla początkujących) oraz wprowadzenie do kizomby czy techniki prowadzenia w kizombie (dla początkujących).

Zajęcia z technik prowadzenia w kizombie, prowadzone przez Benjamina Nande & Susanę Costę, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Odbywały się one w szkole nr 45 na ul. Jagiellońskiej.

- Witam wszystkich. Prowadzenie tych warsztatów jest dla mnie wielką przyjemnością. Dziś chcieliśmy pokazać techniki prowadzenia. W czwartek prezentowaliśmy kroki podstawowe - rozpoczął zajęcia Benjamin. - Wczoraj miałem również okazję zobaczyć jak tańczycie. Musicie poćwiczyć kroki, prowadzenie i figury. Przepraszam, ale moim zadaniem jest powiedzieć wam, co jest źle, aby nad tym popracować - dodał.

Benjamin zapytał na początku, kto tańczy kizombę po raz pierwszy. - Kizomba jest tańczona blisko i razem. W naszej szkole pokazujemy, jaką postawę przyjąć. Partnerzy powinni być nachyleni do siebie od pasa w górę. Ważna jest również częsta zmiana partnerów - mówił Benjamin.

- Można znać 28 kroków, a nie czuć kizomby. Właśnie ta część jest najważniejsza na warsztatach - poczuć, co się tańczy - mówił Benjamin. Instruktor podchodził do każdej partnerki i pokazywał jaką przybrać pozycję w tańcu, by zgrać się z partnerem. Prowadzący pokazywali również jak ułożyć ręce, by prowadzenie było łatwiejsze.

Na koniec para zaprezentowała krótką choreografię, którą musieli powtórzyć uczestnicy warsztatów. - Jutro i w niedzielę poznacie dużo trudnych kroków, dlatego musicie dobrze nauczyć się prowadzenia - zakończył Benjamin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję. :) I Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze wyczerpująco i na temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Liczę na interesującą galerię do tematu ; )) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.