Facebook Google+ Twitter

Pierwszy karnawałowy maraton pod Wawelem

Ma go Wenecja, ma go Rio i tysiące miast na świecie . Po raz pierwszy będzie go miał też Kraków. Rozpocznie się 26 stycznia i potrwa dziesięć dni, kolorowy, roztańczony, gorący i atrakcyjny jak zapewniają organizatorzy.

Obyczaj obchodzenia karnawału wywodzi się ze starożytnego święta, które miało przywracać ład światu i nadawać mu moc. Karnawał w Krakowie nie ma jeszcze takich wygórowanych ambicji, ale z pewnością zaowocuje pozytywną energią na cały rok - zapewniają organizatorzy

Poświąteczny okres jest trochę martwy w Krakowie i niewiele można zaproponować w tym czasie krakowianom, jak i turystom. Od dwóch lat w Krakowskim Biurze Festiwalowym trwały przygotowania do nowej imprezy. - Nowy projekt to nie tylko propagowanie tradycji karnawałowej, ale też próba włączenia do aktywnej zabawy mieszkańców i turystów - zapewnia Maja Drexler z Krakowskiego Biura Festiwalowego. - Imprezy będą
darmowe. Rozpoczną się w iście brazylijskim stylu - artyści przejadą ulicą Floriańska aż do Rynku Głównego na ośmiu platformach, gdzie parada się rozdzieli; część pojedzie dalej na pl. Szczepański - dodaje Drexler.

Podczas przejazdu będą rozdawane darmowe maski dla widzów. W karnawałowej paradzie będzie uczestniczyło ok. 300 osób. Z program można zapoznać się na www.biurofestiwalowe.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.