Facebook Google+ Twitter

Pierwszy komercyjny lot Dreamlinera przebiegł zgodnie z planem

Boenig 787 Dreamliner należący do LOT-u wystartował w swój pierwszy komercyjny rejs do Pragi. Lot trwał 57 minut i przebiegł bez zakłóceń. Na pokładzie znajdowało się 157 pasażerów.

W pierwszą podróż za Atlantyk Dreamliner LOT-u uda się 16 stycznia 2013 roku do Chicago. / Fot. Mariusz MichalakDreamliner wystartował o godz. 8 z warszawskiego lotniska Okęcie. Po 57 minutach lotu wylądował w czeskiej Pradze w porcie imienia Václava Havla. W podróż powrotną udało się 149 podróżnych. Po godz. 11 Dreamliner wrócił do Warszawy. Pasażerowie otrzymali specjalne certyfikaty z okazji tego pierwszego wyjątkowego rejsu.

Samolot będzie obsługiwał połączenia do Pragi od połowy grudnia do połowy stycznia 2013 roku. W sumie do czeskiej stolicy zawita jeszcze 10 razy. Najbliższy lot już jutro. Dreamliner odwiedzi jeszcze Londyn, Wiedeń, Monachium, Frankfurt, Hanower, Kijów, Budapeszt oraz Brukselę.

Zobacz także: Powitanie pierwszego Dreamlinera PLL LOT na Okęciu. Zdjęcia

"Zdecydowaliśmy się, aby pierwszy rejs wykonał nasz Dreamliner do Pragi, gdyż to zalewie godzinny lot od Warszawy i wydaje się nam idealny na pierwszą "sąsiedzką" wizytę Dreamlinera LOT-u w Europie" - mówi cytowany przez wp.pl Zbigniew Mazur p.o. Prezesa Zarządu PLL LOT S.A."

Zobacz także: Prezes PLL LOT Marcin Piróg został odwołany

W pierwszą podróż za Atlantyk, do Chicago, Dreamliner LOT-u uda się 16 stycznia 2013 roku. Następny rejs do Toronto odbędzie się 1 lutego 2013 roku. 3 lutego pasażerowie polecą Dreamlinerem do Nowego Jorku, a 3 marca 2013 roku do Pekinu. Drugi z ośmiu zamówionych Dreamlinerów ma wylądować w Polsce na początku przyszłego roku.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czytam niczym komunikat lotowskiego Biura PR.
Na początek ten samolot musi wykonywać krótkie loty ze względu na załogi. Krótkie są droższe ale tak być musi. Czy zwróciliście uwagę na zapełnienie tych dwu lotów? Cała para poszła na powitanie B787 a nie na jego zapełnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo fajny pomysł LOT'u na to jak połączyć trening załogi z reklamą i zarobkiem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.