Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3435 miejsce

Pierwszy komiks z Supermanem sprzedano za milion dolarów

Unikatowy egzemplarz pierwszego komiksu w którym pojawia się Superman, został sprzedany za prawie milion dolarów. Pierwszy numer "Action Comics" (1938) jest Świętym Graalem w świecie historii obrazkowych. Znalazł nabywcę za 956,000 dolarów.

Action Comics (#1, 1938); komiks w którym po raz pierwszy pojawia się Superman. http://pitacodemia.com/10-5-referencias-de-historias-em-quadrinhos/ / Fot. pitacodemia.comUnikatowy egzemplarz pierwszego komiksu w którym pojawia się Superman, został sprzedany za prawie milion dolarów. Pierwszy numer "Action Comics" (1938) jest Świętym Graalem w świecie historii obrazkowych. Znalazł nabywcę za 956,000 dolarów.

Superman zadebiutował na 13 stronicach autorstwa Jerry'ego Siegela (scenarzysta) i Joe Shustera (rysownik). Cała historia zaczyna się jego awaryjnym lądowaniem na Ziemi i przedstawia bohaterskie czyny superbohatera. Ratuje niewinną kobietę przed krzesłem elektrycznym, powstrzymuje mężczyznę bijącego swoją żonę i umawia się na randkę z Lois Lane, którą później ocali.

Według oświadczenia domu aukcyjnego Heritage Auctions (z siedzibą w Dallas), egzemplarz na którego okładce Superman dźwiga samochód, jest jedną z około 100 sztuk o których wiadomo, że istnieją. Tylko tyle pozostało z 200-tysięcznego nakładu. Komiks za który zapłacono blisko milion dolarów, onegdaj kosztował jedyne 10 centów.

Comic Guaranty Corporation (CGC), niezależna organizacja dokonująca oceny jakościowej wydawnictw komiksowych, oceniła dany egzemplarz "Action Comics" na 5,5 punktu w 10-stopniowej skali. Nota pozwalała oczekiwać przynajmniej 750,000 dolarów zysku ze sprzedaży tego białego kruka.

'Champion of the Oppressed' – Jerome Siegel i Joe Shuster 'Superman' (1938; reprint 1988) Action Comics #1 (New York: DC Comics, 2, 7). http://blog.comicsgrid.com/2012/10/superman-action-comics-gender-politics/ / Fot. blog.comicsgrid.comEric Bradley, rzecznik domu aukcyjnego oznajmił, że egzemplarz pochodzi z kolekcji miłośnika komiksów, który pragnie zachować anonimowość. Rzecz nabył za 26,000 dolarów w 1990 roku.

W 2010 roku, pierwsze wydanie "Action Comics" z debiutującym Supermanem, osiągnęło rekordowe granice jednego miliona dolarów. Był to egzemplarz oceniony przez CGC na 8.0 punktów. Rok później pojawiła się oferta sprzedaży egzemplarza z notą 9.0. Tym razem Superman przełamał barierę dwóch milionów dolarów.


źródło: Telegraph

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chętnie bym do niego zajrzał. Tak z czystej ciekawości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieprawdopodobne... a jednak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.