Facebook Google+ Twitter

Pierwszy Kongres „Klastrów Polskich” na Wiejskiej.

Związek Pracodawców „Klastry Polskie” na czele z Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu do spraw Polityki Klastrowej posłem Bartłomiejem Bodio organizują I Kongres „Klastrów Polskich” w Sejmie RP.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu Group3 czerwca 2013 roku z inicjatywy Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej posła Bartłomieja Bodio w Sejmie RP odbędzie się Kongres „Klastrów Polskich”. Dostrzegając znaczenie pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych na inwestycje w rozwój polskiej nauki i gospodarki, animatorzy idei klastringu postanowili zorganizować w Sejmie RP konferencję, na której politycy wraz z osobami z różnych środowisk biznesowych, naukowych i branż przemysłowych będą mogli przeprowadzić debatę i odnaleźć jak najlepsze sposoby na to, by starannie inwestować i zarządzać unijnymi funduszami.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupUczestnicy Kongresu, dzięki zaznajomionym z tematem prelegentom, będą mieli okazję wysłuchać wielu argumentów na rzecz idei klastringu i przekonać się, jak kolosalne znaczenie dla rozwoju Polski ma zrzeszanie się firm i ścisła współpraca przedsiębiorstw zlokalizowanych na określonym obszarze. Dzięki temu, stworzenie polskiej potęgi przemysłowej na wzór Doliny Krzemowej jest w zasięgu ręki! Co więcej, będzie ono miało bardziej zróżnicowane oblicze, ponieważ „Klastry Polskie” to nie tylko rozwój najnowszych technologii informatycznych, jak w przypadku amerykańskiego zagłębia przemysłowego, ale przede wszystkim skupienie się na wielu innych sektorach gospodarki.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupInnowacje w gospodarce, zrzeszanie się przedsiębiorstw, ścisła współpraca firm oraz stawianie na rozwój nowoczesnych technologii to działania, które stanowią ogromną szansę dla Polski. Tego rodzaju sposoby na wykorzystanie potencjału Polski i Polaków to kluczowe założenia Związku Pracodawców „Klastry Polskie”. Klastring stawiający sobie za punkt honoru współpracę środowisk naukowych, administracji publicznej i przedsiębiorstw staje się coraz bardziej znany na obszarze całego kraju. Dlatego też położenie nacisku na wszelkiego rodzaju inwestycje i wykorzystanie polskiego kapitału ludzkiego połączone z innowacyjnością jako klucz do przyspieszenia tempa rozwoju polskiego przemysłu to najważniejsze zagadnienia, które zostaną poruszone na czerwcowej konferencji.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupZrzeszeni w ramach „Klastrów Polskich” przedsiębiorcy wiedzą już, że wykorzystanie możliwości intelektualnych i logistycznych polskiego społeczeństwa służy i będzie służyło dobru wspólnemu jak również może być początkiem rozwoju przemysłowej potęgi Polski. Spotkanie w Sejmie ma zatem na celu przybliżenie społeczeństwu problematyki klastrowej, która pomimo wielości poświęconej jej konferencji nie jest jeszcze wystarczająco zgłębiona.

Korzystanie z funduszy unijnych i inwestowanie w rozbudowę wszystkich polskich sektorów gospodarczych to obecnie jedna z podstawowych dróg uniknięcia wszelkiego rodzaju destabilizacji i zapobiegania kryzysom. Kroczenie tą drogą rozwoju może w przyszłości zapewnić Polsce rozkwit i dać stabilizację.

Patronat nad konferencją objęło szereg przedstawicieli polskiej polityki. Należą do nich między innymi Marszałek sejmu Ewa Kopacz, Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Elżbieta Bieńkowska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego profesor Barbara Kudrycka oraz główny organizator Konferencji, poseł na Sejm i Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Polityki Klastrowej Bartłomiej Bodio. Uczestnictwo w konferencji potwierdzili delegaci z Turcji, Węgier, Niemiec i Holandii jak również przedstawiciele polskich Klastrów, Marszałkowie, Wojewodowie oraz Rektorzy Wyższych Uczelni.

Organizacją konferencji oprócz zespołu parlamentarnego zajmują się przedstawiciele Związku Pracodawców „Klastry Polskie”. Należą do nich prezes Związku, Krzysztof Krystowski, prezes grupy Bumar oraz wiceprezes, Tomasz Kozłowski - koordynator trzech klastrów Polski Wschodniej, Jarosław Bulanda - przedstawiciel Śląskiego Klastra Lotniczego, Mieczysław Kwiatkowski z klastra Lubelskie Drewno, Wojciech Materna - z klastra IT, Artur Wojciechowski - przedstawiciel Klastra Mazurskie Okna, Andrzej Spychalski z Wielkopolskiego Klastra Spożywczego, Janusz Sobieraj z Klastra COP oraz główny koordynator przedsięwzięcia, CEO Menu Group, specjalista ds. Public Relations Bogdan Węgrzynek.

Izabela Okarmus

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.